Як робити портфоліо для школи. Як робити папку для портфоліо.

Сучасному педагогу необхідно працювати в жорстких умовах конкуренції, прагнути до підвищення кваліфікації. Зараз для цього вчителю потрібно зібрати папку з документами, тобто скласти портфоліо . Як же це зробити? На що особливо звернути увагу?
Інструкція
1
Портфоліо необхідно педагогу не тільки для того, щоб підвищити кваліфікацію, а й для того, щоб проаналізувати результати своєї педагогічної діяльності, для складання плану розвитку. В даний час подібний вид атестації серед вчительської громадськості досить популярний. Якщо спробувати зрозуміти, що таке портфоліо , то варто звернутися до словника і дізнатися переклад слова, так як воно не споконвічно російське, а запозичене з італійської мови. Портфоліо - це папка з документами. В неї збирають усі результати діяльності вчителя, досягнення. По ньому легко можна визначити компетентність людини, його професіоналізм.
2
Коли педагог приступає до оформлення портфоліо , він знайомиться з требованіямі.Обратіте увагу на послідовність пунктів. Перший містить загальні відомості про вчителя. У ньому вказуються прізвище, ім'я, по батькові, яку освіту і коли отримав педагог, скільки років працює за фахом, коли і які курси підвищення кваліфікації проходив. Також в цьому пункті фіксуються всі нагороди, грамоти, листи подяки, отримані учителем за останні п'ять лет.Все досягнення обов'язково підтверджуються копіями документів, завіреними директором навчального заведенія.Первий пункт портфоліо - це своєрідна візитна картка педагога.
3
У другому розділі портфоліо вказуються результати педагогічної деятельності.Учітель становить таблицю, в яку заносить підсумки зрізовий контрольних робіт з предмету. Причому, додаються і самі роботи учнів, а також завдання з зазначенням істочніка.В цьому ж розділі обов'язково повинен бути підсумковий звіт про результати адміністративного зрізового контролю знань.
4
У третьому розділі учитель розміщує копії документів, що підтверджують його професіоналізм. У ньому враховується науково-методична діяльність. Це можуть бути копії документів, обов'язково завірені директором, що вказують на участь в роботі методичного об'єднання вчителів різного рівня (міського, районного, шкільного), на участь у різних конференціях, семінарах, виступи на педагогічній совете.Перечісліте, в яких конкурсах педагогічної майстерності відзначився учитель .
5
В п'ятому розділі необхідно відобразити використання педагогом сучасних освітніх технологій. Це може бути аналітична довідка, яка відображає вибір та впровадження учителем сучасних освітніх технологій, завірена адміністрацією школи.
6
В шостому розділі повинні бути відображені успіхи учнів даного педагога в предметних олімпіадах різного рівня, в науково-практичних конференціях, різних читаннях. Необхідно додати копії документів, що підтверджують призові місця учнів (грамоти, дипломи, виписки з наказу і т.д.).
7
Педагог обов'язково повинен вкласти в портфоліо три розробки уроків, різних за формою (інтегрованих, уроків з вивчення нового матеріалу, диференційованих і т.д.), а також їх аналіз.
8
Можна включити також для отримання бонусних балів документи, що підтверджують участь педагога в різних конкурсах професійної майстерності або розробку позакласного заходу з фотографіями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_T9oaif_VPI