Як вибрати антенний кабель. антенний кабель Як вибрати.

Щоб правильно підібрати антенний кабель , потрібно вивчити його технічний паспорт, а також ізоляцію і оплетку. Необхідно звернути увагу на термін експлуатації, показники опору і загасання.
Вам знадобиться
  • Шматочок кабелю з маркуванням, його технічний паспорт.
Інструкція
1
Уважно прочитайте маркування кабелю. Важливо, щоб його центральна жила була виготовлена з міді або обмідненої стали. За рахунок цього кабель матиме жорсткість і хороші експлуатаційні характеристики.
2
Вивчіть зовнішню ізоляцію кабелю. Вона має бути монолітною і нееластичною. Проведіть нігтем по ізоляції. Якщо відшаровуються шматочки матеріал, то такий кабель не слід використовувати для прокладки між телевізором і антеною.
3
Зніміть верхній шар ізоляції і перевірте щільність обплетення екрану центральної жили. Чим більше тоненьких проводков в оплетке, тим щільніше екран, тим менше буде перешкод при його роботі.
4
Зверніть увагу на паспортні дані кабелю. Чим нижче значення загасання ТВ сигналу на певній частоті і довжині кабелю, тим краще умови телевізійної трансляції.
Зверніть увагу
Для антени використовують кабель з опором 75 Ом. При опорі нижче цього показника кабель може використовуватися тільки для радіопередавачів і комп'ютерних мереж. При значеннях опору вище 75 Ом кабель підходить для узгодження приймальної антени з фідером. Загасання сигналу в 70% означає, що термін служби кабелю закінчився. Вибираючи виріб, зверніть увагу на дані технічного паспорта, де вказані інформація про робочий ресурсі кабелю. Тонкий кабель не підходить для антени. Він може лише передавати обмежене число каналів, а його екранують можливості мізерни.Кабель РК-75 морально застарів, він відрізняється високим показником затуханія.Покупайте кабель тільки в спеціалізованих магазинах.
Корисна порада
Телевізійний кабель завжди має круглу форму. Для кабелю, працюючого в діапазонах ДМВ і СВЧ, переважно використання обплетення і фольги, а також трубчастої поліетиленовою або полівінілхлоридної ізоляції, гелевого вологозахисного наповнювача. Це поліпшить умови експлуатації і знизить рівень впливу перешкод на ТВ сигнал.
Силовий кабель представляє собою ізольовані дроти, які укладені в одну або кілька захисних оболонок. Його призначенням є забезпечення надійності та безпеки електропроводки у виробництві та в побуті. Щоб правильно вибрати силовий кабель з численного асортименту, необхідно врахувати певні чинники.
Інструкція
1
Виберіть силовий кабель за матеріалом провідників, які можуть виготовлятися з міді або алюмінію. Мідь має хорошу провідність і менш схильна до корозії. З точки зору протипожежної безпеки мідний кабель також предпочтительней.
2
Розрахуйте загальну потужність навантаження на кабель . Для цього вам потрібно визначити потужності всіх споживачів на подключаемом об'єкті, використовуючи інформацію, зазначену в технічній документації цих приладів.
3
Обчисліть площу перерізів проводу (жили) силового кабелю, виходячи з розрахованої потужності навантаження і сили струму. Просто це зробити за допомогою спеціальних таблиць. Майте на увазі, що при малих значеннях сили струму перетин мідної жили повинно бути не менше 1 мм ?, а алюмінієвої - 2 мм?.
4
Для правильного вибору силового кабелю потрібно орієнтуватися в маркуванні його різних типів. Так, перша буква в ній позначає матеріал провідника (наприклад, «А» - кабель з алюмінію). У маркуванні мідного кабелю буква не проставляється.
5
Визначте по другій букві в маркуванні силового кабелю матеріал ізоляції. Він може бути з гуми (позначається літерою «Р»), з полівінілхлориду (позначається - «В»), з поліетилену - «П». Якщо кабель призначений для прокладки в трубах, в маркуванні присутній буква «Т», а «Г» означає, що кабель є гнучким.
6
Виберіть кабель з необхідною ізоляцією в залежності від умов його прокладки. Так, при необхідності монтажу проводки в вертикальному положенні рекомендується ізоляція з полівінілхлориду (наприклад, АВВГ і ВВГ). Для укладання в умовах підвищеної вологості необхідний провід зі спеціальним захисним покривом і свинцевою оболонкою.
7
Визначте напругу у вашій мережі (220 або 380 В) і кількість використовуваних фаз. Залежно від цього виберіть силовий кабель по кількості знаходяться в ньому провідників. Так, для напруги 220 В і однієї фази необхідно дві-три жили, для напруги 380 В і трьох фаз - три або чотири. Кількість провідників і їх площа перерізу обов'язково проставляються в маркуванні. Так, наприклад, цифри 3х1,5 означають, що кабель трижильний, з перетином кожного провідника 1,5 мм?.
8
Розрахуйте необхідну довжину кабелю. Для цього потрібно знати відстань від місця підключення об'єкта до місця установки споживачів. Підрахуйте кількість кабелю, необхідний для його «оброблення», тобто звільнення від ізоляції для підключення, з розрахунку 1 метр на 1 споживач. Додайте до отриманої цифри 8% на вигини, так як силову проводку потрібно укладати без натягу. У будь-якому випадку, краще купувати кабель з запасом, щоб потім його не нарощувати.