Як уникнути обмороження.

Обмороження може виникнути в той випадку, якщо не тільки шкіра, але і м'які тканини довгий час піддавалися впливу холоду. Іноді може замерзнути і підшкірний шар (судини, м'язи, жировий прошарок, нервові закінчення, сухожилля, навіть кістки). Більше за інших частин тіла обмороженню піддаються вуха, ніс, щоки, кінцівки. Однак цього можна уникнути, якщо слідувати простим правилам.
Інструкція
1
Насамперед, ви повинні пам'ятати, що дуже важливо одягнутися не просто тепло, а й правильно. Краще надіньте кілька речей тонких, ніж одну дуже теплу і товсту. Це вбереже вас не тільки від охолодження, але і від перегріву. Тим більше, якщо стане жарко, ви завжди зможете зняти одну з речей.
2
Відкриті ділянки тіла захищайте особливо ретельно. Перед виходом на вулицю переконайтеся в тому, що голова (особливо вуха), обличчя, шия надійно захищені шарфом, високим коміром, шапкою. Не забудьте і про запасний одяг, беріть з собою про всяк випадок светр, шкарпетки (вони знадобляться, якщо вам необхідно буде провести на морозі цілий день).
3
Обов'язково перед тим, як ви вийдете з дому, як слід поїжте (добре, якщо це буде висококалорійна їжа). Не відмовляйтеся від жирів, оскільки дуже багато енергії піде згодом на підтримку внутрішньої температури тіла. По можливості прихопіть що-небудь з собою. Їжа допоможе, якщо ви втомитеся і озябнете, вона додасть сил, ви зігрієтеся.
4
Якщо ви повинні будете перебувати на вулиці в мороз, намагайтеся кожні 30-60 хвилин заходити у тепле приміщення, щоб зігрітися і змінити промоклий одяг, надіти запасну. Допоможуть зігрітися і прості вправи: щоб забезпечити кінцівкам прилив крові, згинайте руки, робіть по 25 або 30 обертальних рухів від плеча. Можете ворушити пальцями ніг, стрибати з ноги на ногу (але не топайте занадто сильно, інакше можете пошкодити замерзлі тканини).
5
Не варто перевтомлюватися, тому що втомлена людина більш схильний переохолодженню та обмороженню, ніж інші. Так що, якщо ви відчуваєте, що замерзаєте, рухайтеся, але при цьому не економте сили, які не витрачайте весь запас своєї енергії занадто швидко.
Зверніть увагу
Чи не відігрівайте обморожені частини тіла прямо на морозі, так ви можете зробити тільки гірше.