Як набрати мелодію.

Мелодія - основа музичного твору, провідний голос. Протягом невеликого (3-4 хвилини) твору може прозвучати до п'ятдесяти різних за характером мотивів, кожен з яких вимагає особливого підходу. Композитору для набору мелодії потрібен цілий арсенал технічних засобів, знань і навичок.
Інструкція
1
Розвивайте слух. В цьому вам допоможуть музично-теоретичні дисципліни: елементарна теорія музики, сольфеджіо, гармонія, поліфонія. Заняття будуть важкі і зажадають від вас сильною самовіддачі, але в результаті ви опануєте необхідним комплексом знань. По-перше, вам вдасться скоординувати слух і голос. Інакше кажучи, ви зможете без праці і фальші відтворювати мелодію після однократного програвання (цим займається одноголосний сольфеджіо), знаходити потрібну мелодійну лінію в інтервалі або акорді (двох-, трьох-, чотириголосні сольфеджіо). Музичні диктанти націлені на виховання внутрішнього слуху. Завдяки їм ви зможете відтворити ритм і мелодію , якщо почуєте їх під впливом вдохновенія.Гармонія навчить вас орієнтуватися в акордах і щаблях, тобто орієнтуватися у всій музичної тканини, від мелодії до баса. Приблизно на цей же націлена і поліфонія.
2
Слухайте музику різних авторів. Відтворюєте її на будь-якому доступному інструменті, не звертаючись до нот. Так ви ще більше зміцните навик підбору на слух. Перевіряйте себе, знаходячи ноти твору і порівнюючи з тим, що граєте. Звертайте увагу на характерні помилки, виправляйте їх вправами на конкретні інтервали і акорди.
3
Вивчайте історію музики: особливості стилю, інструментарій, характерні прийоми виконання. Грайте твори в кожному з досліджуваних стилів, щоб на практиці зрозуміти всі тонкощі.
4
Слухайте власну мелодію , виписуйте в нотах як диктант. Програвайте на інструменті, щоб порівняти почуте і написане. Виправляйте в міру необходімості.Не замислюйтесь про те, чи будуть мелодії з'являтися у вас в голові. Якщо ви опануєте знаннями в області виконавського мистецтва і музичної теорії, то навчитеся сприймати що приходять ідеї.