Як колоти камінь.

Розколоти камінь можна за допомогою клинів різної форми. Вони підбираються виходячи з розмірів каменю, твердості породи його складової. У ряді випадків можна використовувати болгарку і алмазний різець.
Вам знадобиться
  • кувалда, молоток, клини різної форми, смужки заліза.
Інструкція
1
Постинаєте на поверхні каменя клинообразную борозну глибиною кілька сантиметрів, використовуючи кайло з довгою ручкою і лезом у вигляді долота.
2
Покладіть в отриманий клиновидний паз кілька шарів смужок із заліза. В проміжок між рядами вставте металеві клини на відстані 10 см один від одного.
3
Бийте по клинам сильними різкими ударами доти, поки камінь НЕ розколеться на частини.
Зверніть увагу
У ряді випадків використання звичайних клинів виявляється малоефективними. Тоді застосовуються клини фігурної або циліндричної форми, а також пунчети, мають пірамідальну форму і квадратну підставу. Циліндричні клини нагадують стрижень круглого перетину з невеликим завужені в нижній частині. В деяких ситуаціях має сенс використовувати клини вкупі зі щічками у вигляді сталевих плоских або напівкруглих плашок, а також дерев'яних циліндрів. Подібні пристосування забезпечують рівномірну подачу тиску під час розколювання, прискорюють процес, підвищують його точність, знижують його трудомісткість.
Корисна порада
Якщо камінь складається з дрібнозернистих твердих порід, то доцільно спочатку намітити лінію розколу, а потім через кожні 7 см пробити довгасті гнізда глибиною близько 4 см, шириною - 2 см, довжиною - не більше 6 см. За допомогою скарпелі потрібно надати гнізд форму поглибленого конуса. Далі в поглиблення необхідно вставити клини і вдаряти по них кувалдою, поступово нарощуючи і ритм, і силу впливу. Для розширення утворюється тріщини потрібно засипати її щебенкой.Некрупние камені ріжуть за допомогою болгарки і алмазного диска. Місце зрізу змочують водою, що забезпечує рівний зріз і знижує трудомісткість процесу.