Як викладати доріжки.

Догляд за дачною ділянкою - заняття нескінченне. І все ж після того, як город засаджений, потім прополоти, коли закінчився сезон збору врожаю і з'явилася хвилина вільного часу, хочеться подумати не тільки про практичність дачі, а й про її зовнішній вигляд. Поєднати красу з корисністю дозволять садові доріжки , викладені своїми руками.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - пісок;
  • - цемент;
  • - тротуарна плитка/камінь;
  • - щебінь/галька
  • - лійка.
Інструкція
1
Розмітьте місце для майбутньої доріжки по всій її довжині. Для цього можна вбити в землю кілочки або, якщо грунт не засаджена рослинами, провести лінії від руки будь-яким гострим предметом. Зовсім не обов'язково дотримуватися однакову ширину доріжки на всьому шляху, можна звужувати і розширювати розмітку, але враховувати при цьому, наскільки зручно буде ходити по стежці або возити, наприклад, візки з інструментами або тачки з піском. Стандартна ширина варіюється в межах одного метра.
2
За допомогою лопати зніміть верхній шар грунту. Глибина канави під основу повинна становити 20-25 сантиметрів. Прибраний грунт не викидайте, його можна використовувати для дачних робіт.
3
Вирівняйте дно підготовленої траншеї і трохи ущільніть його, просто пройшовшись по «руслу» доріжки . Для кращого відходу води під час дощів можна заздалегідь передбачити ухили приблизно на 2 градуси. При їх створенні краще користуватися рівнем.
4
Встановіть бордюр для стежки. З метою економії коштів і часу деякі дачники нехтують цією деталлю. Однак бордюр додасть акуратний вигляд всій споруді і зміцнить кордону доріжки , не дозволить їй з часом розповзтися в сторони від навантажень. Для бортиків можна взяти спеціальну бордюрную стрічку, готовий бордюр зі штучних матеріалів або звичайний цегла.
5
Насипте «подушку» для тротуарного покриття. Це може бути щебінь або гравій (розміром 3-5 см), насипаний шаром в 10 сантиметрів. Цей матеріал виступить у ролі дренажу під час дощів і танення снігу. Щоб зміцнити «подушку», засипте її піском і полийте водою з лійки - так пісок заповнить всі щілини між каменями. Потім пройдіться по щебеню ручним пристосуванням для утрамбовки. Наступний пятисантиметровий шар - суміш піску та цементу в співвідношенні 12: 1. Його теж потрібно утрамбувати і зволожити.
6
Зверху покладіть матеріал для доріжки . Тут вибір залежить від ваших уподобань і функцій самої стежки - можна взяти гравій, натуральний і штучний камінь, тротуарну плитку і навіть розпиляні на тонкі пласти стовбури і гілки дерева.
7
У проміжки між пластинами засипте пісок, полийте водою і утрамбовують доріжку, додаючи насип по мірі її ущільнення. Замість піску можна заповнити пустоти родючим грунтом і засіяти газонної травою.