Як попередити інсульт.

Інсульт - це небезпечне ураження ЦНС. Це гостре раптове порушення кровообігу в головному мозку, що викликає швидке відмирання і загибель окремих його ділянок і приводить деколи людини до смерті. Останнім часом інсульт не тільки «помолодшав», але і в числі інших серцево-судинних захворювань вийшов на лідируючі позиції за показником смертності. І це при всьому тому, що він легко може бути попереджений коригуванням харчування і способу життя.
Інструкція
1
Постійно контролюйте коливання тиску, оскільки гіпертензія/гіпертонія, тобто підвищений артеріальний тиск - провідна причина інсульту. Важливо, щоб контроль здійснювався регулярно і кожного разу в один і той же час - це допоможе лікарю найефективніше «співпрацювати» з вашим організмом.
2
Дієта - передусім. Знизьте солепотребленіе до 5 (а при підвищеному ризику, тобто при стабільно високих показниках тиску - до 3) грам на добу. Це означатиме, що в їжу при приготуванні ви перестанете взагалі додавати сіль. А такі продукти, як шинку і сосиски, а також всі консервовані мариновані і солоні продукти виключіть зовсім.
3
Пам'ятаючи про те, що фрукти та овочі покращують шлунково-кишкову діяльність і значно зменшують всмоктування холестерину, збагатите ними раціон. Відомо, що хрестоцвіті (бруква і ріпа, редис і хрін, крес-салат і капуста - звичайна білокачанна, цвітна, брокколі) знижують на третину ризик інсульту.
4
Атеросклероз судин призводить до того, що холестеринові відкладення настільки звужують стінки судин, що виникає ризик їх закупорки і інсульту. Отже, робіть висновок. Говоріть впевнене «ні» червоного м'яса, усім тваринам жирам і всьому солоного, копченого і здобних і привітне «так» овочам, фруктам і всім тим продуктам, які багаті поліненасиченими жирними кислотами: морепродуктів, риби і оливковій олії. А ще введіть в раціон ті продукти, що багаті магнієм, оскільки він розріджує кров і знижує ризик інсульту на 15% - це насіння і горіхи, чорнослив, курага і інжир, морська капуста, а також зелені овочі. В них же міститься і кальцій, який сприяє зниженню тиску.
5
Про шкоду куріння стільки сказано, що і додати нічого. Просто киньте курити. А ось алкоголь не потрібно виключати повністю. Червоне вино (максимум 150 мл на день) включите в свій раціон обов'язково.
6
Змініть «диванно-телевізійний» режим на помірно активний. Це питання суто індивідуальний, його слід обговорити з лікарем. Помірна фізична активність благотворно позначиться на кровообігу, тиску і сприятиме зниженню ваги. Тільки розумову активність при цьому знижувати не потрібно, оскільки чим більш плідно працює ваш мозок (коли людина щось запам'ятовує, над чимось розмірковує, щось вивчає і т.п.), тим довше він залишається молодим.
7
Підберіть для себе комфортну техніку релаксації. Вона стане кращим захистом від однієї з причин інсультів - стресів.