Як зробити вертеп.

Вертеп - невід'ємний символ християнського свята Різдва Христового. За тиждень до різдвяного вечора сцена народження немовляти Ісуса з фігурками головних дійових осіб встановлюється в церквах і будинках. Особливої популярності сьогодні вертепи отримали в Європі. На Русі у старовину діти і дорослі збирали переносні лялькові театри у вигляді вертепів і показували різдвяні представленія.Сделать вертеп можна самостійно, якщо немає можливості купити фігурки святих або є бажання створити різдвяне диво своїми руками.
Вам знадобиться
  • Для створення вертепу вам знадобиться:
  • - картонна коробка з високими стінками
  • - ілюстрація або картина, на якій зображено народження Ісуса
  • - матеріали для виготовлення фігурок: пластилін, або тканину, або папір, картон і олівці-фарби, сірники, сірникову коробку
  • - шматочки сіна або хвойні голки
  • - шматочок срібною або золотою фольги
Інструкція
1
Визначтеся, з чого ви будете робити головних дійових осіб вертепу. Пам'ятайте, що традиційно сценка народження Христа представляє собою немовля Ісуса в колисці, діву Марію і теслі Йосипа біля нього, а так само, за бажанням, трьох волхвів, пастухів і тварин у хліві.
2
Якщо ви вибрали пластилін для виготовлення вертепу, зліпіть з нього ясла (схожі на коритце або короб). Покладіть в них зліплена фігурку немовляти. Взявши за взірець зображення з ілюстрації або картини про народження Христа, виліпити фігури Марії та Йосипа. Риси обличчя прорисуйте загостреним кінцем сірника або зубочисткою.
3
Візьміть аркуш паперу, фарби, кольорові олівці чи фломастери для того щоб зробити картонні фігурки. Намалюйте ясла, Марію та Йосипа, за бажанням - трьох волхвів, кілька пастухів, собачку, овець. Якісь фігури можна намалювати в профіль. Виріжте кожен малюнок і наклейте його на щільний картон. До внутрішньої сторони фігурці приклейте картонну смужку під кутом в 45 градусів для стійкості вертепу.
4
Зшийте з шматочків тканини і вовни лялькові фігурки головних дійових осіб і звірів. Волосся і шерсть зробіть з ниток або пряжі. Візьміть сірникову коробку і обклейте його коричневої тканиною. У отримані ясла покладіть лялечку немовляти або згорнуту у вигляді запеленатого дитини тканину.
5
Поставте картонну коробку на бік і притулите її до стіни або стійкому предмету. До внутрішньої стінці приставте ікону Різдва або розмалюйте стінку у вигляді стіни хліва. Накидайте на підлогу вертепу шматочки сіна або хвойні голки. Поставте в центр вертепу ясла, навколо розставте фігурки Марії, Йосипа та всіх інших героїв. До зовнішньої верхньої стороні вертепу приклейте різдвяну зірку, вирізану з фольги.
Зверніть увагу
- Згідно церковної традиції, православні вертепи роблять з плоскими фігурками, а католицькі - з об'ємними
Корисна порада
- Встановіть вертеп поруч із закритим джерелом світла або вогню, і в вечірніх сутінках фігурки будуть красиво підсвічуватися
Ляльковий театр в усі часи - це не тільки розвага для дорослих і дітей, а й виховне, лікувальне, пізнавальний захід для дитини. Виявляється, іграшкове уявлення легко влаштувати вдома, вибравши як глядачів найближчих родичів і друзів. Як же організувати ляльковий театр?
Інструкція
1
Спорудіть сцену. Ширму можна виготовити дуже просто: натягніть мотузку посеред кімнати і повісьте на неї шматок тканини або легка ковдра. Якщо необхідно щось поставити на сцену, то між спинками стільців покладіть плоску дошку і перекиньте через неї плед. Зверху в даному випадку можна ставити будь-які декорації, іграшки, штучний ліс. Готову сцену можна оформити бантиками, паперовими сердечками, малюнками, рибками.
2
Підберіть ляльок для вистави. Багато різних іграшок можна придбати для театру: маріонетки, тростинові, пальчикові. Але найпопулярніший вид - ляльки-рукавички, які надягають на руку. Такі іграшки продаються в магазинах, як по одній, так і серіями для різних казок.
3
Можна виготовити ляльок, що надіваються на руку, власними силами! Для цього підійдуть непотрібні в господарстві рукавички і шкарпетки, на яких потрібно буде вишити оченята, носик, ротик, прикрасити вийшло особа волоссям з ниток. Головне, щоб іграшка була за розміром руки кукловода.Ізготовьте іграшку з тканини. Щоб отримати викрійку, покладіть долоню на папір і обведіть олівцем. Рука повинна бути в такому вигляді, ніби на неї надіта лялька: вказівний палець дивиться вгору, великий і мізинець - розчепірені в сторони, інші пальці підібгані. На лекало зробіть припуски з боків в розмірі одного сантиметра для швів. Тепер візьміть щільну тканину, м'яку і приємну на дотик. Скроїти дві частини ляльки-рукавички і зшийте їх разом. В якості голови можна використовувати кулю, зроблений методом пап'є-маше або запозичити цю частину у старої непотрібної іграшки.
4
Придумайте сценарій. Можна взяти за основу всім добре відомі казки або скласти щось оригінальне. Чим молодша учасники вистави, тим простіше має бути твір. Дитині можна спочатку довірити роль з мінімумом слів, а потім ускладнювати його партію. Коли сценарій готовий, підберіть підходящі декорації і костюми для ляльок.
5
Знайдіть звукові ефекти для подання. Можна записати музичний супровід на окремий диск, включати і вимикати його в потрібний момент.
6
Влаштуйте репетицію вистави, де кожен ляльковод зможе повторити свою партію слів, повправлятися у взаємодії з іграшкою перед поданням на публіку.
7
Коли все готово до прем'єри, спорудити зі стільців глядацьку залу. Можна виготовити іграшкові квитки на ляльковий спектакль, зробити міні-буфет з напоями і поп-корном. Головне, щоб всі учасники домашнього спектаклю отримали від процесу максимум задоволення.