Як розм'якшити пластику. Як працювати з пластиками.

Пластика для моделювання (полімерна глина), яку використовують для виготовлення різних декоративних предметів і дитячих виробів, з часом має властивість втрачати первісну пластичність. Hе викидайте, а спробуйте розм'якшити її!
Вам знадобиться
  • пластика, вазелін, лляне художнє масло або жирний крем для рук
Інструкція
1
Для початку потрібно відзначити, що перед ліпленням навіть свіжий пластик, який ви тільки-тільки дістаєте з упаковки, потрібно размягчать. Це роблять пальцями, одночасно надаючи певну форму, або за допомогою пасти-машини. Іноді матеріал попередньо витримують на теплій батареї. Якщо ж він уже засох, втратив здатність змінювати форму, потрібні кардинальні способи. Зокрема, потрібен спеціальний размягчитель. Оскільки у полімерних глин склад практично один і той же, підійде засіб від будь-якого виробника. Якщо спеціального размягчители немає, використовуйте вазелін, лляне художнє масло або жирний крем для рук.
2
Для роботи звільніть рівну поверхню, надягніть на руки рукавички і пару хвилин приділіть вивченню інструкції з використання размягчители. На упаковці повинні бути вказані пропорції. У більшості випадків беруть одну частину розм'якшує складу на п'ять частин засохлого пластика. Інгредієнти ретельно змішують руками в окремому посуді. Пам'ятайте: кінцевий результат залежить від початкової твердості глини. Тому в перший раз краще приготувати невелику кількість складу. Якщо замість размягчители ви використовуєте вазелін (лляне художнє масло або крем для рук), приготуйте скляну миску. Потім покладіть в неї невеликий шматочок засохлої полімерної глини і, розминаючи його, по крапельок додавайте вазелін (інша подібний засіб) до тих пір, поки консистенція суміші не буде вас влаштовувати.
3
Тепер старий пластик став більш пластичним, перестав кришитися. Приберіть зі столу інгредієнти і посуд, а глину на час укрийте харчовою плівкою. Матеріал використовуйте відразу. Для відновлення його пластичних властивостей і більш швидкого розкочування періодично змащуйте руки вазеліном.