Як знизити очний тиск. очний тиск що робити.

Підвищений очний тиск є основною причиною виникнення глаукоми. Дане захворювання може призвести до руйнування спочатку периферійних, а потім і центральних ділянок зору, зменшення чутливості клітин зорового нерва, сітківки, порушення обмінних процесів, а в подальшому до часткової або повної втрати зору.
Інструкція
1
При появі ознак глаукоми слід проконсультуватися з лікарем-офтальмологом, скорегувати спосіб життя і режим харчування, застосувати народні засоби для пониження очного тиску.
2
Глаукому можна відрізнити за такими ознаками: сльозоточивість, тяжкість в очах, головний біль, виникнення райдужних кіл при погляді на джерела світла. При появі даних симптомів слід відразу ж пройти відповідні обстеження в офтальмолога для призначення лікування: терапевтичного, з закапуванням крапель для кращого відтоку внутрішньоочної рідини або зменшення її вироблення; лазерного або хірургічного. Рекомендується для виявлення глаукоми на ранніх стадіях після 40 років проходити щорічне обстеження.
3
Для зниження очного тиску необхідно ведення щадного загального режиму, що виключає перенапруження і занадто великі фізичні навантаження, обмеження кількості солі і рідини, що вживається до 6 склянок на день, виключення з раціону кави, міцного чаю, введення заборони на алкоголь і куріння. Крім цього потрібно вживати в їжу більше продуктів, що містять вітаміни груп А, В, С, Д, РР і кальцій. Дуже корисні заняття сортом (плавання, бадмінтон, теніс), прогулянки пішки, що тривають більше 30 хвилин і професійний лікувальний масаж шиї.
4
В якості народних засобів для запобігання розвитку глаукоми широко застосовуються настій ряски маленькою або сік чистотілу, змішаний з водою в рівній пропорції, у вигляді примочок на очі. Для прийому всередину рекомендуються відвар кропиви, настій або порошок сон-трави луговий, настій, заварений з пагонів дикої груші. Зниження очного тиску сприяє закапування в очі соку цибулі з медом.
5
Дуже популярним рослиною для лікування глаукоми є золотий вус. Приготовлені з нього настої можна пити або робити з них примочки, а також сік рослини використовується у вигляді очних крапель.
Зверніть увагу
Внутріочне тиск утворюється через розташованих усередині капсули очної рідини і склоподібного тіла. Вони тиснуть на капсулу зсередини і створюють загальний тонус очі або, іншими словами, внутрішньоочний тиск людини. Завдяки внутрішньоочного тиску забезпечується харчування очі і підтримується його сферична форма.
Корисна порада
Внутріочне тиск визначається балансом між освітою внутрішньоочної вологи і її відтоком. Власне, внутрішньоочний тиск - це тиск, який вміст очного яблука надає на його стінки. В останньому випадку причина полягає не в очному тиску, а в кровообігу всередині самого зорового нерва. Як проявляється глаукома, які симптоми і ознаки?