Як пережити спеку.

У холодний сезон ми часто згадуємо тепле літо і чекаємо настання сонячних днів. Але літо не завжди балує нас приємними днями з легким вітерцем і ласкавим сонечком. Іноді це сонечко буває ну дуже спекотним. В останні роки практично щоліта спостерігається аномальна для наших широт спека. І від неї нікуди не дітися. Як полегшити свій стан і пережити сильну спеку ?
Інструкція
1
Зверніть увагу на свій одяг. Вона повинна бути з натуральних тканин, бажано світлою і не повинна облягати тіло. Облягаючий одяг буде зберігати тепло від тіла, що посилить спеку , а синтетична створить парниковий ефект, не даючи волозі нормально випаровуватися. Літні майки та сукні повинні бути з прикритими плечима, інакше на спекотному сонці легко обгоріти.
2
Обов'язково носіть головний убір з натуральної тканини. Дітям взагалі не можна виходити влітку на вулицю без бавовняної або лляної панамочка або кепки.
3
Скоректуйте своє харчування. В спеку не слід їсти важку, жирну їжу - м'ясо, майонез, смажені страви. Від білків не слід відмовлятися зовсім, тому м'ясо краще замінити рибою, а молоко пити меншої жирності. У літній час стільки овочів і фруктів, які допомагають зміцнити захисний функції організму, що гріх замінювати їх важкою їжею.
4
Пийте правильні напої. Від алкоголю варто відмовитися взагалі, пиво - теж напій не для спекотної погоди. Краще всього пити просту воду і чай. До води добре додавати фруктові соки та екстракти. Втамовувати спрагу бажано після їжі, а в проміжках між прийомами кількість рідини потрібно обмежувати, так як перевантаження рідиною в сильну спеку теж не підуть на користь. Не варто пити багато мінеральної води, щоб не викликати небажаних наслідків для здоров'я. Солодка газована вода не вгамує спрагу, а тільки посилить її.
5
Користуйтеся сонцезахисними засобами. У спекотну погоду посилюється ультрафіолетове випромінювання, тому виходячи на вулицю, наносите на шкіру сонцезахисні креми, надягайте окуляри від сонця і головний убір і намагайтеся ходити по тіньовій стороні вулиць.
6
Не зловживайте холодом з кондиціонера. Рятуватися від спеки за допомогою кондиціонера потрібно з обережністю. Велика різниця температур між вулицею і офісом, де працює кондиціонер, призводить до ослаблення захисних функцій організму. Це викликає підвищену стомлюваність і загострення захворювань. У приміщенні з кондиціонером температура не повинна бути нижче 21 ° С.
7
Намагайтеся в спеку не перевантажувати себе фізично. Те, що можна зробити пізніше, краще перенесіть на вечір або ранок, коли температура повітря буде набагато нижче.