Як збільшити частоту оновлення монітора.

Залежно від встановленої частоти поновлення екрану дисплей комп'ютера може неприємно мерехтіти - це ознака низької частоти. Частота поновлення зображення на моніторі вимірюється в герцах. Збільшити частоту поновлення екрана монітора можна стандартними засобами Windows.
Інструкція
1
В Windows XP/2003: Для зміни частоти поновлення екрану викличте на робочому столі контекстне меню і виберіть пункт "Персоналізація". У вікні виберіть посилання «Екран», розташовану внизу лівого стовпчика в розділі «Див. також ».На наступному рівні перейдіть за посиланням« Налаштування дозволу екрану »в цьому ж лівому стовпчику. Ви відкриєте розділ зміни дозволу матриці. Знайдіть на екрані посилання «Додаткові параметри» і клацніть по ній. Запуститься додаток, що відображає властивості монітора . Виберіть вкладку «Монітор» і в розділі «Параметри монітора » натисніть на випадаючий список. У цьому списку виберіть максимальну частоту, потім натисніть «Застосувати» і "OK". Частота буде підвищена.
2
В Windows Vista/7: Зайдіть на робочому столі в «Властивості екрану», викликавши контекстне меню клацанням правої кнопки миші. Виберіть вкладку «Додатково», далі знайдіть розділ «Монітор» .Установіте галочку навпроти тексту «Приховати режими, які дисплей не підтримує» і в випадаючому списку виберіть максимально доступну частоту. Після цього натисніть «Застосувати» і "OK". Частота буде змінена на задану.
3
Найчастіше частота поновлення екрана не змінюється у ноутбуків і зазвичай становить 60 Гц. В такому випадку, збільшити частоту неможливо.
4
На монітора х персональних комп'ютерів може відображатися частота «За умовчанням». Це значить, що на комп'ютері не встановлені драйвери для відеокарти. Встановити їх можна, скачавши з сайту-виробника: www.nvidia.com (відеокарти NVidia) і www.ati.com (відеокарти ATI) Встановлювати відеодрайвера, як і звичайні програми під Windows. Слідуючи інструкції майстра установки, завершите установку і перезавантажте комп'ютер, після чого ви зможете налаштувати частоту поновлення екрану.
Для якісного відтворення зображення монітор повинен працювати з певною частотою. У тому випадку, якщо частота відрізняється від допустимої - наприклад, занадто низька, око помічає мерехтіння екрану. Робота за таким монітором негативно позначається на зорі, тому він потребує налаштування.
Інструкція
1
У більшості випадків частота монітора за замовчуванням встановлюється операційною системою і не потребує корекції. Але іноді - наприклад, після ремонту монітора, стає помітно мерехтіння екрану. В цьому випадку частоту монітора треба змінити. Пам'ятайте, що мерехтіння можливо тільки для ЕПТ-моніторів. РК-монітори не мерехтять і не потребують високої частоті оновлення.
2
Щоб змінити частоту оновлення екрану в операційній системі Windows XP, відкрийте: Пуск - Панель управління - Екран. У вікні, виберіть «Параметри», потім натисніть кнопку «Додатково» і виберіть вкладку «Монітор».
3
Перед вами з'явиться вікно, в якому буде присутній розділ «Параметри монітора». Виберіть необхідну частоту оновлення екрану з тих варіантів, що знаходяться в списку. Це ті частоти, які підтримуються даними монітором. Вибравши частоту, натисніть «ОК». Якщо параметри зображення не будуть вас задовольняти, спробуйте нову частоту або поверніться до початкової.
4
Чи не знімайте прапорець з опції «Приховати режими, які монітор не може використовувати». Спроба зняти прапорець і використовувати непідтримувані режими може привести до псування монітора або появі нестабільного зображення. При роботі монітора не повинно виникати сторонніх звуків - зокрема, писку з модуля рядкової розгортки (у разі використання монітора з електронно-променевою трубкою).
5
В операційній системі Windows 7 настройка частоти монітора виробляється схожим чином. Відкрийте: Пуск - Панель управління - Оформлення та персоналізація. Виберіть пункт «Налаштування дозволу екрану», потім «Додаткові параметри». Відкрийте вкладку «Монітор» і виберіть необхідну частоту оновлення екрану.
6
Змінити частоту оновлення екрану в операційній системі Linux складніше. Якщо ви працюєте в KDE, використовуйте програму kxconfig, вона дозволяє виставляти потрібні значення частоти оновлення.
7
Якщо зазначеної вище програми ви не знайшли або працюєте в Gnome, необхідно редагувати файл/etc/X11/xorg.conf. Відкрийте його, знайдіть секцію «Монітор». У ній мають бути присутні рядки: HorizSync hmin-hmax і VertRefresh vmin-vmax. Конкретні значення hmin-hmax і vmin-vmax залежать від використовуваного монітора, подивіться їх значення в супровідній документації.