Як зшити ковпак для кухаря. Як правильно зшити кухарський калпак.

Кухарський ковпак - неодмінний атрибут професійного повара. Це спеціальна шапочка, яка не тільки охороняє шевелюру повара від забруднення при приготуванні їжі, але і запобігає потраплянню його волосся в підготовлювані блюда. Разом з білосніжним фартухом або халатом ковпак для повара є обов'язковою спецодягом і уособлює собою практично медичну стерильність кожного блюда, приготованого його руками.
Вам знадобиться
  • - Тканина бавовняна - 1 м,
  • - Смуга флизелина або щільною прокладочной тканини 10 х 60 см.
Інструкція
1
Виміряйте обсяг голови повара сантиметровою стрічкою. Виріжте на тканині прямокутник довжиною рівний измеренному обсягом голови, шириною - рівний 20 сантиметрів. Не забудьте з усіх боків додати по 1 сантиметру на шви і підгин.
2
Складіть прямокутник навпіл уздовж короткої сторони. Прошийте на швейній машинці шов, відступивши від краю 1 см. Пропрасуйте шов гарячою праскою, відвернувши краю шва в сторони. Одержаний циліндр виверніть на лицьову сторону і складіть його навпіл уздовж окружності. Вставте всередину смугу флизелина або щільною прокладочной тканини, обрізавши її по довжині на величину виміряного обсягу голови. У вас вийшла тулія кухарського ковпак а.
3
Візьміть залишився шматок тканини і виріжете з неї коло радіусом 35-39 сантиметрів. Це буде верх ковпак а, який можна пришити до тулье двома способами.
4
Для першого способу збільште максимально ширину стібка швейної машинки і відстрочити шов по довжині всієї окружності, відступивши від краю 1 сантиметр. Потягніть нижню нитку шва і прісборьте верх ковпак а, щоб довжина прісборенного шва дорівнювала обсягом голови або окружності тулії. Пришийте тулію і верх ковпак а один до одного. Зсередини подрежьте шов рівно і обробіть його оверлоком або обшийте через край вручну.
5
Для другого способу вам буде потрібно голка і нитка. Прошийте вирізану окружність по краю, закладаючи великі складки глибиною в 1-1,5 сантиметра з проміжками по довжині всієї окружності. Розрахуйте, щоб вийшла довжина шва дорівнювала обсягом голови. Потім пристрочите верх ковпак а в тулье, обріжте і обмітайте внутрішній шов.
Корисна порада
Якщо ваш кухар - жінка, у якої довге волосся, то такий ковпак можна зшити без тулії, щоб у нього можна було прибрати зав'язані ззаду волосся. Викрийте окружність з радіусом 45 сантиметрів, подверніте краю всередину і прошийте широкий шов, в який можна буде вставити гумку.