Як навчитися робити фенечки. фенчікі з ниток на вчиться робити.

Оригінальні та яскраві браслети з ниток, сплетені вручну, спочатку були атрибутом субкультури хіпі, але згодом їх значення стало більш універсальним - красиві і незвичайні «браслети дружби» носять люди різного віку і соціальних статусів, а плести фенечки може навчитися кожен. Уміння плести браслети з ниток дозволить вам в будь-який час створити унікальний пам'ятний подарунок для друга або близької людини.
Інструкція
1
Для виготовлення простий фенечки з восьми ниток вам будуть потрібні кольорові нитки муліне, ножиці і шпилька. Виміряйте обхват зап'ястя, на яке буде надітий браслет, і помножте довжину на чотири - саме така довжина ниток потрібна вам для плетіння фенечки . Зазвичай достатньо взяти нитки завдовжки трохи більше метра.
2
Кінці ниток зв'яжіть в вузол і приколіть вузол до будь-якої підстави шпилькою - до спинки крісла або до власного коліну. Розподіліть в'язку ниток так, щоб один за одним йшли ті кольори, які будуть чергуватися у візерунку готової фенечки . Крайній лівій ниткою обв'яжіть наступну за нею нитку подвійним вузлом.
3
Після цього продовжуйте обв'язувати подвійними вузликами всі наступні нитки, поки крайня нитка не перейде на протилежний край. Зліва виявиться наступна нитка іншого кольору. Повторіть описані вище дії - нової крайней ниткою обв'язуйте по черзі всі інші нитки ряду, а коли вона дійде до правого краю, знову перейдіть до лівого краю.
4
Таким чином, обв'язуйте послідовно ряди ниток, нарощуючи довжину фенечки . Ви помітите що виявляється візерунок з кольорових діагональних ліній - плетіть фенечку до кінця, формуючи подальші діагональні лінії, а в кінці зав'яжіть вузлик і зробіть зав'язки у вигляді кісок.
5
Якщо ви почнете обплітати нитки в протилежну сторону, у вас вийде візерунок, відображений дзеркально. Також оригінально виглядає візерунок «ялинка» - він вийде у вас, якщо ви візуально розділіть нитки фенечки на дві частини, і почнете плести ліву частину зліва направо, а праву - справа наліво.
6
Нитки, якими ви обплітають з двох сторін один ряд, зустрічаються в центрі, і в результаті у вас формується лінія вузликів, що нагадує стрілку, спрямовану вниз. Освоївши плетіння найпростіших візерунків, ви зможете удосконалювати свою майстерність і плести фенечки з більш складними і витіюватими орнаментами.
Схема - графічна основа вироби з бісеру, каменю, в деяких випадках з ниток та інших матеріалів. Ці малюнки складені так, щоб максимально спростити роботу майстра. Однак для новачків навіть найпростіші схеми стають абсолютно незрозумілі. Розібратися в схемах допомагають спеціальні позначення і загальні правила.
Інструкція
1
Починайте вчитися з простих виробів і схем. Це можуть бути однорядні ланцюжки, однотонні широкі або вузькі браслети. На цій основі ви освоїте основні техніки плетіння, які в тій чи іншій формі присутні у всіх прикрасах з бісеру. Знаючи схему простої техніки, ви зможете зрозуміти, як вона видозмінилася в конкретному прикрасі. При цьому багато підказки, відмічені в схемі, стануть для вас зайвими, так як і без них зрозуміло напрямок плетіння і розташування елементів.
2
Деталь певного розміру і кольору (бісеринка, стеклярус, намистина) відзначається особливим чином: особливо це видно на кольорових схемах, на яких в збільшеному масштабі розмічені всі елементи всіх кольорів і розмірів. Вам залишається тільки нанизувати бісеріни в правильному порядку. У монохромних схемах кольору відзначені спеціальними символами, а розміри визначаються таким же чином, як на кольорових. Для плетіння за ним необхідно більше уваги, щоб не заплутатися в символах і квітах. Кольорові схеми більш поширені і популярні.
3
Напрямок плетіння вказується стрілочками. Як правило, плетіння починається з лівого верхнього кута. Кроки розташовуються по порядку справа або знизу від попереднього. Якщо в схемі, як на ілюстрації, стрілочки вказують у два протилежні напрямки, значить, виріб пасе дві голки, кожна з яких знаходиться, природно, на протилежному кінці нитки. Для початку роботи над таким виробом спочатку наберіть потрібну кількість бісерин на середину нитки, а потім з'єднайте крайню і переходьте до наступного кроку плетіння.
4
У схемі плетіння часто доводиться видозмінювати попередній крок, приплітаючи до бічних бісерин новий ряд. Він може відзначатися без стрілок, але ви можете самостійно накреслити їх, виходячи з логіки вироби. Універсальної відповіді не існує, але відсутність напрямки плетіння говорить про те, що воно очевидно.