Як поправитися підлітку.

Вага людини в будь-якому віці повинна відповідати його росту. Для підлітка особливо важливо підтримувати баланс. Для цього потрібно правильно харчуватися (вживати ті продукти, які забезпечуватимуть нормальне зростання і розвиток організму, а також функціонування всіх органів і систем).
Інструкція
1
Найголовніше в харчуванні підлітка - це режим. Обов'язково потрібно приймати їжу щодня в один і той же час, правильно розподіляти її протягом усього дня. Якщо це правило не дотримуватися, то можна порушити обмін речовин в організмі, а надалі можна і зовсім отримати серйозне захворювання шлунка та кишечника.
2
Крім того, батьки повинні стежити за тим, щоб дитина не "кусочнічать", тобто не приймав їжу безладно, постійно, інакше це перетвориться у звичку до переїдання (а в подальшому переїдання призведе до появи зайвої маси тіла, то є до ожиріння). Підліток також не повинен харчуватися "на ходу", вживати занадто гарячу або, навпаки, холодну їжу.
3
Чи не випускайте з уваги і харчування підлітка поза домом, хай в його шкільній сумці будуть не тільки підручники, але і сніданок (трохи фруктів, сир, йогурт, загалом, все те, що дитина зможе з'їсти в їдальні). Обов'язково з собою повинна бути і пляшечка звичайної води. Перед заняттям спортом і після нехай підліток вип'є пару стаканів води, це допоможе йому уникнути зневоднення організму. Попередьте дитину про шкоду "фаст-фуду", скажіть йому, щоб він вибирав по можливості нежирні страви (в шкільній їдальні також можна придбати суп або овочевий салат).
4
Обов'язково постачайте організм підлітка "будівельним" матеріалом, тобто білками і вуглеводами. З білків необхідно вживати яйця (в день не більше трьох), м'ясо (краще вибирати куряче, воно засвоюється набагато швидше), рибу. В раціоні повинні бути присутнім і молоко з сиром, ряжанка, кефір. Якщо ви заправляєте салат, то для цього використовуйте оливкову, соняшникову або соєву олію. З вуглеводів можна вживати картоплю, макаронні вироби, білий хліб.
Корисна порада
Купуйте спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, оскільки підліток потребує вітамінів постійно (з їх допомогою краще буде засвоюватися їжа, відповідно, і потрібну масу підліток набере швидше).