Як варити полімерну глину. Чи можна варити полімерну глину.

Майструвати прикраси, ляльок та інші вироби з полімерної глини сьогодні вміють багато - цей матеріал набуває все більшої популярності в середовищі майстрів. Більшість людей, що займаються створенням предметів з полімерної глини, знають, що готові вироби з глини потрібно запікати в духовці, але не можна нагрівати в мікрохвильовій печі. Однак існує технологія, що дозволяє не запікати, а варити полімерну глину, і отримувати в результаті якісний матеріал.
Інструкція
1
Виберіть підходящу посуд для варіння полімерної глини в мікрохвильовій печі - це може бути миска з будь-якого матеріалу, крім кераміки та глини. Налийте в миску таку кількість води, щоб її рівень на дві третини покривав виріб.
2
Чим крупніше виріб - тим більше буде час варіння, а також розмір повинен бути пропорційний обсягу ємності для варіння. Наприклад, якщо ви збираєтеся варити прості намистини, не використовуйте занадто об'ємну миску.
3
Час варіння розраховується, виходячи з того, що кожен міліметр товщини вироби проваривается протягом однієї хвилини. До отриманого кількості хвилин по товщині додайте ще три хвилини, і ви отримаєте оптимальний час проварювання пластики.
4
Поширений мінус даного методу роботи з пластикою - білий наліт, який утворюється на поверхні виробу і псує його початковий колір. Насправді колір пластики під час варіння не змінюється - білявий відтінок говорить не про вицвітання пластики, а про осаді, який утворився на поверхні виробу після варіння.
5
Білий шар ви легко зможете зняти дрібним наждачним папером, і ви знову побачите вихідний колір пластики. Крім того, ви можете звести до мінімуму ризик появи білого нальоту - так як осад є наслідком великої жорсткості води, ви можете використовувати фільтровану очищену воду, в якій солей і відкладень набагато менше, а значить, осадка на поверхні глини не буде.
6
Також ви можете перед варінням окремо прокип'ятити водопровідну воду - все солі осядуть на посуд, і вода стане чистішою. Невеликий білий наліт, який все-таки може утворитися на поверхні виробу, неважко видалити ватним тампоном, змоченим в лимонній кислоті.
7
Ємність, яку ви обрали для варіння пластики, використовуйте тільки в технічних, але не в харчових цілях, щоб уникнути отруєння. Для того щоб виріб не втрачало форми в процесі варіння, попередньо повільно опустіть його в слабо киплячу воду на ложці, яку також не можна використовувати в харчових цілях.
8
Не обов'язково використовувати для варіння мікрохвильову піч - ви можете варити виріб і на звичайній плиті в будь-якій обраній для даної мети каструльці. Головне - дотримуватися правильний час варіння, а потім промити виріб під струменем холодної води.