Як склеїти піраміду.

Властивостями пірамід цікавилися ще в Стародавньому Єгипті та Стародавній Греції. Вивчають їх і донині. Пізнати всі закони, пов'язані з цією геометричною фігурою, допоможе макет піраміди, склеєний з паперу.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - папір;
  • - ножиці;
  • - клей.
Інструкція
1
В основі піраміди лежить багатокутник. Залежно від числа його сторін змінюватиметься і число граней піраміди. Щоб побудувати розгортку піраміди з чотирма гранями, намалюйте в центрі листа, з якого ви будете склеювати фігуру, прямокутник або квадрат.
2
Кожну зі сторін прямокутника розділіть навпіл. З центру сторони проведіть перпендикулярну лінію, яка дорівнюватиме висоті грані вашої піраміди. Такі ж відрізки побудуйте на кожній з решти сторін багатокутника.
3
З'єднайте кут прямокутника з верхньою точкою щойно накресленого відрізка. Повторіть цю операцію з усіма кутами багатокутника. В результаті у вас вийдуть трикутник, в основі яких лежать сторони прямокутника.
4
Щоб з'єднати фігуру в одне ціле, побудуйте на кресленні клапани для кріплення. Для цього до кожної з сторін трикутників прірісуйте по смужці шириною в півсантиметра.
5
Виріжте розгортку і зігніть її по всіх накресленим лініях. Змастіть клеєм (ПВА або канцелярським) клапани піраміди і заправте їх всередину макета так, щоб грані зімкнулися. Залиште модель висихати на 20-30 хвилин.
6
Щоб за допомогою паперової падлюка пояснити школяреві властивості піраміди, використовуйте фарбу або фломастери різних кольорів. Наприклад, одним кольором можна попросити учня розфарбувати все рівні межі фігури, іншим - її ребра, третім - позначити всі вершини.
Корисна порада
Для макета беріть папір досить щільну, наприклад, листи для малювання аквареллю. Газетний папір не триматиме форму і пожолобиться від клею, а картон може виявитися занадто товстим для згинання. Важлива також і фактура матеріалу. Найкраще підійде пориста, легко вбирає вологу папір. По-перше, на неї легко ляже фарба. По-друге, гладка поверхня того ж картону може досить погано вбирати клей, а значить піраміду доведеться притримувати, поки клей не схопиться, та й термін служби такої моделі буде недовгим.