Як перевести сантиметри в пікселі. співвідношення пікселя і міліметра.

Розмір пікселя на екрані і кількість пікселів в квадратному сантиметрі завжди різна залежно від матриці екрана. Існує спеціальна величина - пікселі на дюйм (ppi). З неї можна вирахувати кількість пікселів на мм і см і навпаки, скільки в тій чи іншій відстані пікселів.
Інструкція
1
Піксель не є метричної або статичної величиною. Це - величина відносна. Тому для обчислення кількості пікселів в сантиметрі необхідно знати такий параметр, як ppi. Варто відзначити, що людське око не розрізняє ppi, рівне 306 і більше. Це настільки дрібні пікселі, що очне яблуко не може розпізнати окрему точку і сприймає зображення як єдине ціле. На сьогоднішній день, такий параметр ppi використовується при друку глянцевих журналів, а також в телефонах Apple iPhone 4.Для вимірювання кількості пікселів в сантиметрі на якомусь екрані можна скористатися спеціальною таблицею "Pixel Size", розташованої за адресою http://lcdtech. no-ip.info/data/pixel.size.htm.
2
У таблиці ви побачите діагональ дисплея, його дозвіл, формат, кількість пікселів на дюйм (ppi) і розмір пікселя в мілліметрах.Напрімер, виходячи з таблиці, екран з діагоналлю 21 дюйм, що має дозвіл 1680x1050 пікселів, розташовує 94.3 пікселями на 1 дюйм, а розмір пікселя такої матриці дорівнює 0.27 мм.Значіт, в 1 см (= 10 мм) такої матриці (по довжині) міститься 37.037 пікселя (10 мм/0.27 мм = 37.037). В квадратному сантиметрі матриці такого дозволу і діагоналі міститиметься приблизно 1371.742 пікселя (37.037 x 37.037 = 1371.742).
3
Ви також можете скористатися спеціалізованим калькулятором, якщо в таблиці не приведена потрібна для вас матриця. Введіть в поля калькулятора вгорі сторінки дозвіл екрану і діагональ, використовуючи точку як роздільник цілого числа і його частин, після чого натисніть кнопку «Обчислити». На екрані відобразяться такі параметри, як видима область екрана, співвідношення сторін, а також потрібні вам параметри - розмір пікселя в міліметрах і питомий разрешеніе.Далее, також поділіть 10 мм (1 см) на довжину пікселя, щоб перевести сантиметр в пікселі. При необхідності помножте отриманий результат на кількість сантиметрів.