Як намалювати єгиптянина.

Єгипетське мистецтво - одне з найдавніших у світі. Воно наповнене символізмом і характеризується використанням строгих канонів при зображенні людей, тотемних тварин і різних предметів. Люди на фресках і в скульптурі зображувалися в певних позах, відповідних тому або іншому дії: стоять з висунутої вперед ногою, з притиснутими до тулуба руками або сидять зі складеними на грудях руками. Розмір фігури залежав від соціального статусу людини, найбільшими зображувалися фараон, його дружина і боги. Поняття перспективи в Стародавньому Єгипті не існувало.
Вам знадобиться
  • - состаренная або звичайний папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - фарби (темпера, гуаш, акварель).
Інструкція
1
Щоб зобразити єгиптянина , найкраще взяти за основу саме давньоєгипетський канон зображення людини. Намалюйте людини, що стоїть в повний зріст. Для цього проведіть вертикальну лінію і розділіть її на 18 відрізків. Відкладіть на цій лінії пропорції людського тіла: голова складає 3 частини, для тулуба відводиться 5 частин, а решта 10 частин займають ноги.
2
Голова по єгипетським канонам малюється завжди в профіль, але очі на обличчях єгиптян зображуються в фас. Намалюйте характерний єгипетський профіль з невисоким плоским лобом, покритим волоссям або пов'язкою, з акуратним прямим трохи подовженим носом і пухловатимі губами. На рівні перенісся зобразите великий мигдалеподібний очей з круглим чорним зіницею, прикритим верхнім століттям. Обведіть очей товстої чорної обведенням по всьому контуру.
3
Над оком намалюйте широку вигнуту чорну брову, що повторює форму очі. На рівні носа, приблизно посередині поверненою в профіль голови, намалюйте велике вухо (хоча воно може бути і заховано під волоссям або головним убором). Волосся зобразите густий, дуже об'ємною чорної копицею до плечей (у чоловіків), що обрамляє обличчя зразок стрижки «каре». Можна підкреслити окремі пасма хвилястими лініями.
4
Намалюйте шию і тулуб, причому широкі плечі з обома руками зобразите в фас, а все, що нижче - в профіль. Довжина рук, відповідно до єгипетському канону, становить приблизно 8 ділень шкали людського зросту. Ваш єгиптянин може щось тримати в руках (наприклад, тонкий довгий жезл або спис), намалюйте довгі пальці, передайте їх рух. Руки можуть бути зігнуті або випрямлені. Ноги зобразите теж в профіль. При загальній схематичності малювання з використанням канонів, лінія повинна бути досить живий і пластичної що виявляє форму сильних м'язів, коліна, гомілки. Ступні намалюйте великі, босі.
5
Одяг єгиптянина може становити лише зав'язана на талії біла пов'язка на стегнах до колін (схенти) і широкий круглий комір-намисто з намистин і бісеру, що закриває верхню частину грудей - ускх. Комір прикрасьте орнаментом зі смуг. На пов'язці на стегнах намітьте тонкі графічниє лінії складок.
6
Дуже важливою в цьому малюнку є його колірна гамма. Використовуйте канонічні для давньоєгипетського мистецтва кольору: для передачі смаглявого відтінку шкіри візьміть теракотовий колір, фон зробіть однорідним, тепло-охристим, кольору золотистого піску, а елементи орнаменту на комірі і посох пофарбуйте бирюзово-блакитним.
7
Рисунку можна додати велику закінченість і автентичність, якщо ви не скопіюєте на нього кілька єгипетських ієрогліфів і зображення тварин чи птахів, шанованих в Єгипті, наприклад, ібіса або сокола. Ці деталі розташуйте у вигляді орнаменту на фоні. Тварини або птахи можуть бути також зображені в руках єгиптянина .
Корисна порада
В такому стилі ви можете намалювати свій автопортрет або портрет когось із друзів, надавши особі єгиптянина характерні пізнавані риси. Дуже ефектно виглядатиме такий малюнок на спеціально зістареної папері або непрозорою кальці.