Як розмістити сад.

Ви вирішили закласти сад . Не варто мчати на найближчий ринок і скуповувати всі вподобані саджанці. Поставтеся до цієї проблеми серйозно, адже сад - це на довгі роки. Перед по сад кой рослин, особливо дерев і чагарників, потрібно добре продумати план їх розміщення, їх призначення, підбір порід і сортів.
Вам знадобиться
  • Рулетка, олівець і папір, або архітектурна комп'ютерна програма
Інструкція
1
Створення сад а на своїй ділянці почніть з розробки плану по сад ок. Обмірте відведений під сад ділянку і занесіть розмір на план. Також відзначте на ньому вже наявні по сад ки і ухил, якщо є. Ще один важливий елемент плану - рівень інсоляції. Вкажіть сторони світу, напрямок руху сонця і тені.Определітесь з тим, який сад ви хочете в результаті отримати. Залежно від того, чи потрібен вам сад для збору врожаю і зимових заготовок або сад -парк, вибирайте стиль, рослини і їх розташування. Якщо вам потрібні врожаї, зосередьтеся на тому, щоб сад було легко обслуговувати, а рослини отримували достатньо світла і не затінювали один одного. Врахуйте, що обрізка активно плодоносних дерев відрізняється від формування крони у декоративних рослин і далека від гармонії природної краси.
2
При підборі рослин для плодового сад а зверніть увагу на добре зарекомендували себе, перевірені і районовані сорти, які підходять для вашого клімату. Для декоративного сад а краще зупинити вибір на плодових «з родзинкою». Наприклад, замінити звичайну вишню на ту, у якої рожево-червоні махрові квіти або «повстяні» листя. Цікаво і незвично виглядатимуть колоновидні груші та яблуні. Привернуть до себе увагу і карликові сливи. Айва, обліпиха, лимонник, плодові горобина, калина, черемха, шипшина не тільки порадують смачними і корисними ягодами, а й прикрасять сад на всю зиму, а також залучать готових поласувати птахів.
3
Якщо список рослин складено, переходите до їх розміщення на плані. В плодоносному сад у вам необхідно врахувати технічну сторону по сад ки - грунт, інсоляція, рівень грунтових вод, пріоритетний напрямок вітру і наметаніе снігів. Самі ж дерева і чагарники зазвичай висаджують рядками з півночі на південь. Декоративний сад підпорядковується законам стилю на шкоду врожаю. При плануванні такого сад а зручніше скористатися архітектурними комп'ютерними програмами. Як правило, в них вбудована функція візуалізації і завантажені картинки різних рослин. Як бонус у вас буде шанс погуляти по щойно створеному сад у і поспостерігати, як він буде змінюватися за порами року.
Зверніть увагу
Закладіть в план місце для розвитку рослин, інакше через пару років отримаєте неохайні джунглі.
Корисна порада
При виборі декоративних рослин врахуйте терміни цвітіння і плодоношення, щоб отримати безперервно ошатний сад.