Як прати сноубордний куртку.

Мембранні тканини розроблені спеціально для суворих погодних умов: сильного дощу, вітру, низької температури. Вони запобігають потіння, добре відводячи вологу від тіла, не дають виробу намокати через зовнішньої вологи, зберігають тепло. Саме тому одяг для активного відпочинку і туризму роблять з мембранної тканини. В тому числі сноубордні куртки .
Вам знадобиться
  • засоби для прання виробів з мембранної тканини,
  • протеїнові просочення для делікатних тканин,
  • просочення для відновлення захисного шару
Інструкція
1
Дотримуйтесь інструкцій виробника. Зазвичай на кожному виробі з мембранної тканини зазначено, що прати їх необхідно при температурі не перевищує 40 градусів. Найкраще на руках, з додаванням спеціального засобу для прання. Наприклад, концентровані засоби по догляду за спеціалізованою одягом, в тому числі за одягом з мембранних тканин. Абсолютно точно, не варто «замочувати» куртку в окропі на кілька годин, як ми звикли робити з іншими речами.
2
Багато професійні спортсмени стирають свій одяг таким чином. Спочатку в прохолодній воді простіривають куртку, використовуючи мило і щітку. Потім опускають куртку в пральну машину, використовують режим щадний. При пранні в машині додають тільки спеціальний засіб для мембранної тканини.
3
Не використовуйте при пранні пральні порошки, що містять в собі біоензими. Вони сприймають спеціальне покриття на тканині, як забруднення і руйнують захисний водовідштовхувальний шар і забивають пори мембранної тканини своїми гранулами. Таким чином всім властивостями мембранної тканини наноситься непоправний збиток. Після такої недбайливої прання, обурені покупці приносять куртки в магазин і стверджують, що «куртка намокає, потіє - і навіщо він її взагалі купував?». Доглядайте за курткою правильно, тоді вона збереже свої властивості.
4
Просочуйте куртку спеціальним засобом після прання. Такі водовідштовхувальні просочення дозволяють відновити водовідштовхувальний шар на куртці. Продаються в спеціалізованих магазинах або в магазинах спортивного одягу або одягу для активного відпочинку і туризму. У Росії можна купити просочення кількох фірм - Nikwax, Woly Sport, Grangers. Просочення не дозволять зруйнувати влагооталківающій шар.
Зверніть увагу
Не використовуйте для догляду за мембранними тканинами кошти для просочення тентів і наметів. Вони перетворять вашу куртку в «гуму». Виробник розділяє кошти для одягу та іншого туристичного спорядження. Будьте уважні при виборі, ретельно вивчайте інструкцію.
Корисна порада
Використовуйте спеціальні концентровані бальзами, що містять протеїн, для частого прання речей з делікатних матеріалів (до них належить і мембрана).
Одяг для сноуборда потребує особливого догляду, тоді вона прослужить довше, не втратить виду і важливих якостей. Як прати і чистити вироби з мембранної тканини, флісу, пуху?
Інструкція
1
Мембранні тканини не піддавайте агресивному хімічному впливу. Це означає, що відбілювання та хімчистка заборонені, так само як і порошки з Біоензими. Вибирайте засоби, спеціально призначені для мембранних тканин. Чи не замочуйте куртку, температура не повинна бути вище 40 градусів. При пранні в машині не використовуйте автоматичний віджимання - він зруйнує структуру тканини; обмежтеся щадним режимом, просушіть речі на плічках і в жодному разі не гладьте! А ось обробити після сушіння спеціальним водовідштовхувальним просоченням можна і потрібно. Тільки підберіть засіб спеціально для одягу - просочення для тентів і наметів вам не підійде.
2
Чистку пухових речей краще довірте професіоналам. Якщо ж ви вирішили привести в порядок пуховик самостійно, виперіть його при низькій температурі вручну або в машині із застосуванням спеціальних миючих засобів, ретельно прополощіть і якнайшвидше висушіть. Сушінні потрібно приділити особливу увагу - вологий пух при зберіганні просто згниє. Зберігати пуховики потрібно в розправленому вигляді, інакше пух буде злежуватися і поступово втрачати теплоізоляційні властивості.
3
Флисовая одяг вимагає такого ж дбайливого підходу, хіба що засіб для прання можна використовувати простіше. Тільки не гладьте флісові речі і не сушіть на батареї або обігрівачі - втратять зовнішню привабливість. Існують спеціальні склади, що відновлюють водовідштовхувальні властивості флісу - не пошкодуйте коштів і полощіть флісові речі після прання в такому розчині, вони прослужать вам набагато довше.
4
Сноубордичне термобілизна, як і будь-яке інше термобілизна, можна прати в пральній машині, тільки виберіть щадний режим і невисоку температуру. При дотриманні цих правил одяг для сноубордингу не тільки збереже зовнішній вигляд, але буде зігрівати і захищати вас ще дуже довго.