Як видалити віск з меблів.

Досить часто домашнім господаркам доводиться стикатися з такими видами забруднень, як розлитий свічковий віск на оббивці меблів. Зазвичай це трапляється під час новорічних свят, при сеансах ароматерапії з використанням виробів з віск а. Закапати диван, крісло або шафа можна і в напівтемній кімнаті, якщо в приміщенні раптом відключили електрику і ви необережно нахилили недогарок. Як правило, видалити віск з меблів виходить без шкоди для речі, проте дійте обережно і надзвичайно акуратно.
Вам знадобиться
 • - Скребок або ніж;
 • - дрантя;
 • - губка;
 • - засіб для полірування корпусних меблів;
 • - окріп, тепла і холодна вода;
 • - пральний порошок і мило;
 • - рушник;
 • - крейда або крохмаль;
 • - праска;
 • - вбираюча папір або бавовняне полотно;
 • - нашатирний спирт;
 • - плямовивідник;
 • - лід;
 • - щітка.
Інструкція
1
Прибрати віск з дерев'яних корпусних меблів простіше, ніж з м'якої - вам потрібно лише акуратно зішкребти застиглі забруднення тупим боком кухонного ножа або скребком з пластику. Можна скористатися також шпателем. Дійте обережно, щоб не пошкодити лаковану або забарвлену декоративну поверхню. Після цього гарненько протріть деревину м'якою ганчіркою, просоченою в спеціальному засобі для полірування даного виду меблів. Якщо ця побутова хімія випускається у вигляді спрею, то спочатку обприскати залишився після соскобленную з поверхні віск а жирну пляму, а потім насухо витріть це місце ганчіркою.
2
Якщо можна з легкістю зняти заплямовану полотняну поверхню дивана чи крісла (наприклад, чохол), то підкладіть під виворітну частина очищаемой тканини складене у декілька разів рушник, на лицьову сторону - кілька шарів пористої тканини або добре вбирає папери. Починайте проглаживать віск праскою, щоб він вбрався в пори підкладки. У міру забруднення полотно або папір слід міняти.
3
Зверніть увагу на те, що температурний режим роботи праски слід вибирати, виходячи з властивостей даного тканного оббивного матеріалу. Після очищення віск а виперіть меблевий чохол в теплому мильному розчині і ретельно виполощіте спочатку в теплій, потім в холодній воді.
4
Будьте обережні, якщо ви Пропрасовувати праскою кольорову оббивку, закапати кольоровий свічкою. Після цієї теплової процедури вас, швидше за все, барвник з віск а ще сильніше в'їстися в структуру тканини, і видалити пляму буде набагато складніше. Випробуйте підходящий засіб для виведення плям, не забувши протестувати його дію в непомітному місці меблевої оббивки (наприклад, на виворітного стороні дивана чи крісла або доданому в комплект до деяких нових виробам клаптику тканини).
5
Якщо ви переконані у стійкості забарвлення оббивної тканини, можете кілька разів опустити забруднені віск ом місце в киплячу воду - віск швидко розплавитися і стече, і вам залишиться тільки випрати річ в теплій воді з пральним порошком.
6
Щоб видалити плями віск а з м'якою меблів, не знімаючи оббивку, необхідно дати гарячої рідини застигнути і обережно зішкребти віск . Перед цим добре його заморозити, прикладаючи до забруднення лід. Обережно соскребите віск овой шар.
7
Далі можна скористатися абсорбирующими (вбираючими) засобами - картопляним крохмалем або білим шкільним крейдою, потовченим в порошок і просіяний щоб уникнути грудочкою. Для кращого результату можна підігріти абсорбент на чавунній сковороді, насипати його на пляму жиру (воно неминуче залишиться на меблів після видалення застиглого віск а) і прикрити кількома шарами паперових серветок. Скинений притисніть їх важким предметом, і можна залишити очищаемую меблі на всю ніч. За цей час порошок поступово вбере жир.
8
Заберіть засохлу брудну корочку крейди або крохмалю щіткою і почистіть проблемну ділянку на меблів мильним розчином, а потім чистою водою. Найзручніше при цьому користуватися поролоновою губкою.
9
Нарешті, впоратися з віск ом на м'якій меблів вам допоможе беззмінний помічник будь-якої домашньої господині - побутової нашатирний спирт. Дійте поетапно: дайте віск у застигнути; соскребите його з поверхні; обробіть забруднення нашатирем, а потім губкою і чистою водою.
Корисна порада
Щоб не забруднити полки і стільниці гарячим воском, перед кожним застосуванням очищайте свічник від стікає гарячої рідини. Можна потримати свічник в морозильнику - після замерзання віск стане крихким, і його буде просто очистити скребком або ножиком. Після очищення застиглої скоринки протріть річ рідиною для миття посуду, потім сполосніть в чистій воді. Якщо у вас виріб зі срібла або інших металів та їх сплавів, використовуйте тільки спеціальне чистячий засіб, що підходить для конкретного матеріалу.