Як зробити компостну яму. Як правильно зробити компост в пакетах.

Компост - найдешевше і при цьому найбільш корисне добриво для присадибної ділянки. Компостування являє собою прискорений процес розкладання органічних відходів, при якому створюється необхідна температура і вологість для активного розмноження бактерій. Вони переробляють відходи, перетворюючи їх в цінну підгодівлю для квітів, овочів, ягід і т.д. Однак компостній яма на дачі потрібна не тільки для «приготування» добрив: цього садовому спорудженні поселяються різноманітні комахи-шкідники, які при розкиданні компосту на ділянці гинуть разом зі своїми личинками.
Вам знадобиться
  • - лопата,
  • - граблі,
  • - кришка,
  • - органічні відходи для приготування компосту,
  • - мильна вода ,
  • -листя,
  • - іржаві металеві предмети.
Інструкція
1
Місце для компостної ями слід вибирати на рівній і не заболоченій території. Потрібно, щоб в ямі не застоювалася вода: підвищена вологість заважає доступу кисню. Відходи, звичайно, краще «складати» в найдальшому кутку саду, однак варто враховувати, що до компостній ямі необхідний швидкий зручний доступ. Бажано прокласти до ямі рівну доріжку, щоб виносити компост як відрами, так і на тачці.
2
Для створення компосту необхідно викопати яму розміром метр на метр і глибиною не більше 20-25 см. Рекомендується накрити яму кришкою, яка запобіжить пересихання, поширення неприємних запахів і розтягування сміття птахами і звірами. Для зручності використання в кришці можна проробити люк.
3
На дно компостній ями слід укласти товстим шаром опале листя, до яких відразу можна підмішати «харчової» сміття. На все це треба насипати шар землі, який стоїть прикрити ще одним шаром листя. Потім знову необхідно насипати землю, можна з додаванням іржавих залізних предметів (залізо корисно для рослин).
4
Для подальшого компостування підходять органічні відходи з кухні і грядок (очищення, кістки, бур'яни, гнилі плоди і т.д.), а також попіл, пісок, торф, кора, гілки навіть водорості і мул. Для збільшення вмісту в компості фосфорних сполук, які люблять рослини, потрібно час від часу виливати в яму мильну воду. Компост швидше «дозріває», якщо періодично його перемішувати: кисень при розпушуванні починає надходити активніше, і розкладання покидьків прискорюється.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sthgkWRLDik
Зверніть увагу
В компостну яму не можна викидати неорганічне сміття (поліетиленові пакети, скло тощо), адже він практично не піддається розкладанню.
Корисна порада
Ідеальна компостній яма складається з двох відділень, кожне з яких має об'єм близько кубометра. Одна частина міститиме компост для використання в даний час, у другій буде поступово формуватися новий.