Як випрати тюль. можна додавати синьку в пральну автомат.

Тканий інтер'єр та віконні драпірування в квартирі рідко обходяться без витонченого і невагомого тюля. Цей красивий матеріал ще й надзвичайно функціональний, адже він захищає вас від пилу і прямих сонячних променів. Однак, піддаючись постійному впливу сонця і вбираючи пил, тюль швидко брудниться і потребує регулярних праннях. Під час миття цього делікатного матеріалу важливо не зіпсувати його ніжну структуру.
Вам знадобиться
  • - Миючий засіб для делікатного прання;
  • - сода;
  • - гліцерин;
  • - коров'яче молоко;
  • - синька ;
  • - молоко;
  • - оцет;
  • - пральна машина-автомат;
  • - мішок для прання білизни;
  • - крохмаль, праска і марля по необхідності.
Інструкція
1
Перш, ніж випрати тюль , струсіть його від пилу (добре, якщо є можливість зробити це не в закритому приміщенні) і переконайтеся, що на ньому не залишилося ніяких гачків, скріпок та інших металевих кріплень від карниза. Відокремте білі тюлеві фіранки від кольорових і періть ті й інші завжди окремо.
2
Забруднене тюль рекомендується попередньо замочити на пару годин у великій кількості теплої води з розчином господарського мила або прального порошку або гелю для щадного прання. Можна скористатися також спеціальним промисловим засобом для прання тюлю, які пропонуються в деяких магазинах побутової хімії.
3
Досвідчені господині додають у воду для замочування тюлю столову ложку харчової соди. Можна також скористатися невеликою кількістю гліцерину. Тут надзвичайно важливо не переборщити - зазвичай двох столових ложок цього аптечного кошти буває достатнім для досить великого обсягу води (приблизно на 10 відер). Від перерахованих добавок жорстка вода ставати набагато більш м'якою, і прання тюлевою фіранки дає дуже непоганий результат.
4
Для прання тюлю білого кольору завжди використовуйте щадні миючі засоби. Ваше завдання - не тільки змити численні забруднення зі штори, але і не пошкодити її ніжні волокна. Не варто сипати пральний порошок у воду у великій кількості, переважніше заздалегідь приготувати миючий розчин з розрахунку столова ложка кошти для делікатних тканин на літр води. Гарненько збовтайте отриману суміш і тільки потім приступайте до прання тюлю.
5
Щоб оновити білий тюль , злегка вигорілий на сонці, рекомендується використовувати синьку і звичайне коров'яче молоко. Спочатку виперіть забруднене виріб у теплому мильному розчині, а потім помістіть його в іншу воду, з розведеною синькою і невеликою кількістю молока. Після такої прання фіранки будуть виглядати значно привабливішими.
6
випрати тюль необхідно дуже ретельно прополоскати в декількох теплих водах, поки на поверхні рідини не перестануть з'являтися забруднення і піна. Під кінець використовуйте для полоскання тюлевою завіси прохолодну воду з розведеною в ній ложкою оцту - це надає виробу особливий блиск.
7
При використанні автоматичної пральної машини помістіть забруднене тюль в спеціальний мішок для прання. Деякі умеліци акуратно складають фіранку в стару білу наволочку і фіксують краї тканини декількома стібками. Так під час прання вона залишиться в розправленому стані, не сворачіваяась в щільний, важко відпирається, грудку. Щоб правильно випрати тюль в автоматі, задайте щадний режим прання і відключіть віджимання.
Корисна порада
При бажанні тюлеву фіранку можна накрохмалити, розвівши трохи порошку у воді і замочивши в вийшла суміші відіпрати тюль. Після цієї процедури обов'язково сушіть накрохмалену штору в розправленому стані, не допускаючи зморшок - натягування дозволить їй прийняти необхідну форму. Деякі тюлі допустимо не гладити - досить гарненько струснути їх в мокрому стані і як слід розправити на білизняний мотузці. Якщо ж тюль виглядає м'ятим, обережно отгладьте його теплою праскою з режимом відпарювання, або ж використовуйте підкладку з відрізу зволоженою марлі.