Як оформити маленьку кімнату.

Практично в будь-якому будинку є маленька кімнатка, яку дуже хотілося б візуально зробити більше, з тим, щоб надалі використовувати як затишної спальні, гостьової кімнати або навіть кабінету. Є багато способів візуально розширити простір, притому так, що його функціональність нітрохи не постраждає.
Інструкція
1
В оформленні маленької кімнати неприпустимо використання яскравих або темних відтінків, достатку квітів. Світлі відтінки - ось що «прописують» дизайнери кімнатах розміром з комору. При цьому варто враховувати, що «теплі» кольори візуально роблять кімнату менше, а «холодні» - розширюють. Білу стелю і світла підлога також візуально роблять простір приміщення більш просторим.
2
Меблі й штори повинні потрапляти в тон обробки. Чим менше контрастів - тим краще, адже вони «з'їдають» простір. Ще один прийом з меблями - додати в інтер'єр маленької кімнатки скляні меблі: ажурні журнальні або кавові столики з оргскла або дзеркального полотна, стіл-підставка, скляний стелаж розсунуть кордону комнати.Кстаті, використання дзеркал в декорі кімнати змусить її здаватися більше, ніж на самому справі. Велике дзеркало на одній зі стін розширить приміщення в два рази, а пару дзеркал, повішених один навпроти одного взагалі перетворять на нескінченне. У важливій справі вибору меблів необхідно керуватися не тільки її зручністю. Високі спинки, громіздкі величезні дивани, ліжка ламають перспективу, візуально зменшуючи приміщення. Тому, замість дивана краще віддати перевагу пару крісел, а замість стільців з високими масивними спинками - кілька витончених, з відкритими спинками. Потрібно знати, глухі поверхні «крадуть» простір. А значить, від важких шаф з масивними глухими дверцями в маленькій кімнаті доведеться відмовитися.
3
Що стосується текстилю, то слід віддати перевагу світлим тканинам в оформленні оббивки меблів, покривал, подушок (від скатертин краще відмовитися). Вікно ж взагалі краще задрапірувати напівпрозорої легкої гардиною.
4
Тепер переходимо до питання освітлення. Ніщо так не розширює простір, як природне сонячне світло. Це - хороший привід відмовитися від жалюзі і непрозорих штор. З штучних джерел світла для крихітного приміщення підійде прихована місцеве підсвічування і вбудовані лампи.
Корисна порада
Варто запам'ятати кілька правил дизайнерів: - будь-яка лінія розбиває простір на фрагменти; - великі об'єкти в маленькому приміщенні змушують останнім виглядати ще менше; - контрастні плями зменшують кімнату; - світлий колір робить приміщення більше, темний - менше; - велика кількість деталей, предметів, дрібничок зменшує приміщення візуально.