Як правильно робити укол.

Іноді виникають ситуації, коли вам потрібно терміново зробити комусь укол . Внутрішньом'язово укол може навчитися робити кожен. Уколи у вену вимагають серйозної професійної підготовки. Їх повинні робити люди з медичною освітою. Існують певні правила, знання яких допоможуть вам правильно зробити внутрішньом'язової ін'єкції.
Вам знадобиться
  • - шприц;
  • - ампули;
  • - спирт.
Інструкція
1
Для внутрішньом'язового укол а вам знадобиться спеціальний шприц з довгою голкою. Укол потрібно робити в положенні лежачи. Дуже важливо правильно вибрати місце для укол а, інакше ви можете зачепити сідничний нерв. Уявіть, що ви ділите сідницю на 4 частини. Колоти потрібно в крайню верхню частину.
2
Вимийте руки. Візьміть ампулу і протріть кінчик ватою, змоченою в спирті. Спеціальною пилкою, яка додається до ампулам, проведіть кілька разів по підставі кінчика і відламайте його.
3
Розкрийте упаковку шприца. Чи не знімайте з голки ковпачок і надіньте її на шприц. Тепер зніміть ковпачок і акуратно наберіть ліки.
4
Потім візьміть шприц в ліву руку (тримайте його вертикально), а пальцем правої руки постукайте по ньому, щоб пухирці повітря піднялися вгору. Почніть випускати з нього повітря до появи ліки на кінчику голки.
5
Протріть місце укол а ватою, змоченою спиртом. Шкіру в цій зоні розтягніть або стисніть пальцями. Це зменшить больові відчуття.
6
Різким рухом застроміть голку дощенту. Повільно введіть ліки. Потім вийміть голку і прикладіть до цього місця вату, просочену спиртом. Через пару секунд почніть масажувати зону укол а.
7
Якщо ліки виготовлено у вигляді порошку, вам потрібно буде розвести його новокаїном або дистильованою водою. Для цього знадобляться дві голки і один шприц.
8
Наберіть в шприц рідину з ампули. Протріть кришку пляшечки з порошком спиртом і введіть у бульбашка рідину. Вийміть голку і трусіть пухирець до тих пір, поки порошок не розчиниться.
9
Потім наберіть отриманий розчин і шприц. Зніміть використану голку і надіньте нову. Тепер можна робити укол .
10
Якщо ліки являє собою масляний розчин, тут є свої нюанси. Перед тим, як робити укол , ампулу необхідно нагріти в теплій воді. Пам'ятайте, що масляний розчин не повинен потрапити в кров. Тому, як тільки ви увіткнете голку, потягніть поршень на себе. Якщо ви побачите, що в шприц надходить кров, це буде означати, що ви зачепили кровоносну судину. Вийміть шприц, надіньте нову голку і зробіть укол ще раз. Якщо кров більше не надходить у шприц, значить, ви потрапили в правильне місце. У цьому випадку можна вводити розчин.