Як підготуватися до УЗД сечового міхура.

Ультразвукове дослідження сечового міхура - безболісна, але дуже інформативна діагностична процедура. Завдяки УЗД можна виявити патологічні зміни органа і проконтролювати хід лікування.
Інструкція
1
Ультразвукове дослідження сечового міхура показано: - пацієнтам із захворюваннями системи сечовипускання; - при появі мікро- і макрогематурії (крові в сечі); - при наявності скарг на хворобливе сечовипускання і неприємні відчуття внизу живота ; - при змінах в аналізах сечі; - при сечокам'яній хворобі; - при підозрі на новоутворення; - після травми, яка могла викликати пошкодження органа; - при сечокам'яній хворобі; - при дивертикулі сечового міхура ; - в деяких інших випадках за призначенням лікаря.
2
За півтори-дві години до призначеного часу дослідження випийте літр рідини. Це може бути чай, молоко, морс, сік або просто вода. Якщо через годину ви не відчуваєте наповнення сечового міхура , слід випити ще півлітра рідини. В тому випадку, коли орган, навпаки, наповнився раніше покладеного часу, і ви не в силах терпіти, можна злегка спорожнити міхур для того, щоб зняти напругу. В цьому випадку вам доведеться повторно пити рідину, щоб до моменту дослідження сечовий міхур був повністю наповнений.
3
Можна наповнити сечовий міхур природним чином, тобто просто утриматися від сечовипускання в 4-6 годин, що передують дослідженню. Якщо УЗД призначено на ранній ранок, то можна просто не мочитися з ночі. Якщо дослідження планується ближче до обіду, то ранкове спорожнення сечового міхура має бути останнім.
4
В рідкісних випадках, коли дослідження необхідно терміново і в лікаря немає можливості чекати фізіологічного наповнення сечового міхура , призначається одноразовий прийом сечогінного препарату. Але даний метод вкрай непопулярний, так як багато пацієнтів мають протипоказання до такого роду ліків.
5
Пацієнтам, які страждають нетриманням сечі, перед дослідженням проводиться катетеризація міхура .