Як вирішити задачку.

Універсального способу вирішення, застосовного до будь-якої математичної задачі, не може існувати в принципі. Тому треба застосовувати загальні прийоми і правила, які суттєво полегшують пошук рішення.
Інструкція
1
В якомусь сенсі відповідь на поставлене питання міститься в двох словах: знати і вміти. У математиці є чітко сформульовані аксіоми, визначення, теореми, а також правила логічних умовиводів. Потрібно знати ці теореми і правила, вміти їх застосовувати.
2
Приступаючи до рішення, треба добре зрозуміти умову задачі. Розібратися, що дано і що потрібно обчислити або довести.
3
Під деяких завданнях доводиться застосовувати не одну, а кілька теорем. І наперед не ясно, які слід застосовувати і в якій послідовності. Логічні закони більше пристосовані для того, щоб викласти вже знайдене рішення, переконати кого-небудь у вірності доказательств.Прі знаходженні рішення найчастіше приходять на допомогу не доводи логіки, а випадково помічена аналогія, припущення, досвід, інтуїція і інші фактори.
4
Зустрівшись з важкою математичної завданням, спробуйте сформулювати її інакше, щоб нове формулювання виявилася простою, більш доступною для вирішення, ніж вихідна.
5
При вирішенні деяких завдань корисно з'ясувати, що відомо про шуканих величинах, встановити взаємозалежність між ними і спробувати записати це у вигляді рівняння або нерівності. Якщо встановити безпосередньо зв'язок між відомими і шуканими величинами не представляється можливим, треба ввести допоміжні невідомі. Тоді громіздка і заплутана завдання зводиться до вирішення звичайного рівняння або нерівності.
6
Рішення завдань - свого роду мистецтво, оволодіти яким в тій чи іншій мірі може кожен. Головне - мати бажання навчитися «об'ємно» мислити.