Як почистити вовняне пальто в домашніх умовах.

Якщо на вашому улюбленому вовняному пальто з'явилося забруднення, то ви можете скористатися хімчисткою. Але навіть вибравши хімчистку європейського зразка, ви ризикуєте отримати пальто дещо іншого відтінку. Також хімчистка скорочує термін служби вашого пальто приблизно на рік. Тому спочатку спробуйте вивести пляму в домашніх умовах .
Інструкція
1
Жирне пляма на вашому пальто ви легко виведіть бензином. На забруднене місце покладіть шматочок білої щільної тканини або складену в кілька разів фільтровану папір, а забруднення протирайте ватним тампоном, змоченим в бензині, з внутрішньої сторони круговими рухами. Якщо ваше виріб з підкладкою, то розпоріть його трохи на шві.
2
Можна вивести забруднення і наступним способом. Приготуйте розчин нашатирного спирту і миючого засобу (1 чайна ложка нашатирного спирту, 1 чайна ложка будь-якого миючого засобу), розбавте його теплою водою. Півсклянки води вистачить. Занурюючи ватний тампон в теплий розчин, обробіть забруднення.
3
Глянець, що з'явилася на пальто від прасування, видаліть під струменем пара (з носика киплячого чайника) або протріть залисніли місця ваткою, змоченою в заварці чаю.
4
Якщо ви залишили на вашому пальто пляма від вина, з ним ви без особливих труднощів впораєтеся з допомогою солі. Посипте свіжа пляма сіллю, а потім промийте водою. У разі якщо пляма від пива, скористайтеся розчином перекису водню. Також хороший засіб для очищення пальто з вовни - суміш оцту і спирту в пропорції один до одного.
5
Після процедури чищення залиште виріб висохнути при кімнатній температурі, допускається температура трохи вище кімнатної.
6
Якщо ваше пальто білого кольору, то проблема чистки встає більш гостро. Але рішення її досить просте - достатньо випрати пальто зі спеціальним порошком і ополіскувачем для вовняних тканин. Вода повинна бути близько 30 градусів С, якщо температура води буде вище, пальто зменшиться в розмірі і навряд чи вже підійде вам. Добре прополощіть пальто , в іншому випадку можуть з'явитися жовтуваті розводи. Після процедури оберніть пальто в бавовняну тканину і дайте вологи вбратися, потім просушіть в горизонтальному положенні.
Корисна порада
Будь-який засіб, яке ви оберете для чищення вовняного пальто, найкраще спочатку випробуйте на маленькому шматочку тканини або внутрішній складці одягу. Таким чином, можна перевірити, чи не міняється під впливом цього засобу колір тканини. Так ви уникнете неприємних сюрпризів, і улюблена річ вам довго ще прослужить. Плями завжди виводите від країв до середини - це виключить освіту патьоку.