Як побачити стереокартинки.

В інтернеті найбільш поширені стереоскопічні картинки трьох видів: стереопари, Анагліф і стереограми. Для розглядання анагліфів необхідні спеціальні окуляри, зате не потрібно тренування. Стереопари і стереограми розглядають після тренування без додаткових пристосувань.
Вам знадобиться
  • Червоно-сині стереоочки
Інструкція
1
Стереопари бувають двох видів. Одні з них розглядають методом схрещування оптичних осей очей, інші - методом погляду удалину. На сайті, де розташовані такі зображення, вказано, яким з цих способів їх слід розглядати. Іноді кожна з картинок викладається в двох примірниках, оскільки різні глядачі звикли до різних способами перегляду стереопар.
2
Якщо стереозображення розраховане на розглядання методом схрещування оптичних осей очей, тренуватися доведеться наступним чином. Помістіть палець між очима і монітором. Зосередьте погляд на пальці. Половинки картинки як би зіллються між собою і ви побачите стереозображення. Після деякого тренування поміщати палець між очима і монітором не доведеться.
3
Стереопари, розраховані на розглядання методом погляду удалину, відрізняються від розглянутих вище тим, що зосереджувати погляд необхідно на предметі, розташованому позаду монітора. Натренувати для перегляду таких зображень дещо важче.
4
Розглядати стереопари, розраховані на метод схрещування оптичних осей очей, корисно тим, у кого є далекозорість, і шкідливо для тих, хто страждає на короткозорість. Відносно стереокартінок, розрахованих на розглядання методом погляду удалину, ситуація прямо протилежна.
5
Анагліф розглядають без будь-якої тренування, надівши окуляри, у яких ліве скло має червоний колір, а праве - синій. Якщо перспектива виявляється перекрученою, значить, зображення скомпоновано не по стандарту, і окуляри слід перевернути. Також деякі стереокартинки, створені способом анагліфа, розраховані на використання в окулярах зеленого скла замість синього.
6
Стереограми розглядають тим же способом, що і стереопари, розраховані на перегляд методів погляду удалину. Їх особливість полягає в тому, що, поки правильне положення очей для перегляду вироблено тренуванням, побачити, що саме зображено на картинці, неможливо. Розглядання стереограмм вважається непоганий гімнастикою для очей при короткозорості.