Як приймати хлористий кальцій. для чого потрібно пити кальцію хлорид.

Кальцій - один з найважливіших мікроелементів, необхідних для функціонування організму. Він грає важливу роль у формуванні кісткової тканини, в процесі передачі нервових імпульсів, для забезпечення діяльності міокарду (серцевого м'яза) і скорочень мускулатури (скелетної і гладкої). Тому, знижений вміст кальцію в організмі (гіпокальціємія), обумовлене багатьма причинами, призводить до несприятливих наслідків.
Інструкція
1
Для підвищення рівня вмісту кальцію використовуються різноманітні препарати, в тому числі - хлористий кальцій. Лікарі призначають його пацієнтам не тільки при гіпокальціємії, а й при ряді інших захворювань. Наприклад, хлористий кальцій використовується для лікування кропив'янки, сінної лихоманки та інших алергічних проявів. Він досить ефективний у подібних випадках, хоча механізм його антиалергічного дії поки не ясний. Рекомендується використовувати хлористий кальцій в поєднанні з антигістамінними препаратами.
2
Хлористий кальцій застосовують також при лікуванні різних шкірних захворювань, таких, як псоріаз, екзема, при деяких захворюваннях печінки і нирок. Також його використовують як протиотруту при отруєнні деякими речовинами (щавлевої кислотою і її солями, солями магнію, солями фтористої кислоти).
3
Застосовувати хлористий кальцій слід тільки за призначенням лікаря. Всередину його приймають у вигляді 5-10% -го розчину після їди 2-3 рази на день. Дорослим зазвичай призначають разову дозу в межах 10-15 мл, дітям - 5-10 мл.
4
При внутрішньовенному застосуванні хлористий кальцій вводять крапельно або струйно. У першому випадку, 5-10 мл 10% -го розчину препарату розбавляють 100-200 мл ізотонічного розчину або 5% -го розчину глюкози, вводять по 6 крапель на хвилину. У другому - вводять 5 мл 10% -го розчину хлористого кальцію протягом тривалого часу (не менше 3-5 хвилин).
Зверніть увагу
Категорично заборонено вводити розчин хлористого кальцію підшкірно або внутрішньом'язово, так як в цьому випадку він може викликати некроз (омертвіння) тканин. Також слід врахувати, що хлорид кальцію протипоказаний у випадках схильності до тромбозів, і при підвищеному вмісті кальцію в організмі.