Як навчити дитину ліпити з пластиліну.

Пластилін розвиває уяву дитини , допомагає освоїти такі поняття, як колір, форма, розмір. Крім того, використання пластиліну - це прекрасний вид ігор на розвиток дрібної моторики. А щоб дитина ліпив із задоволенням, потрібно дотримати кілька нескладних правил.
Інструкція
1
Знайомити дитини з пластиліном можна вже з року. Однак не кожен малюк (особливо в період з року до двох років) може проявити до пластиліну інтерес. Є діти, яких ліплення не тільки не цікавить, але й лякає. Щоб привернути дитини до пластиліну, не потрібно вмовляти його і тим більше примушувати силою. Досить сісти за пластилін самим батькам і з цікавістю почати ліпити. Як правило, на дітей це діє безвідмовно. Спочатку вони ходять навкруги, потім підходять ближче і ось вже самі тягнуть ручки до пластиліну.
2
Для перших пластилінових занять вибирайте м'який пластилін, наприклад "Jovi". Ще краще спочатку використовувати спеціальну застигає масу для ліплення. Така маса хороша тим, що вона спочатку м'яка. Коли вона засохне, малюк зможе грати з результатами своєї праці, які до того часу набудуть «стрибучі» властивості. Так, спочатку дитина буде вчитися ліпити м'ячики, а потім зможе з ними грати - вони засохнуть, стануть легкими, але міцними, до того ж будуть високо підстрибувати.
3
Починати ліплення потрібно з освоєння найпростіших фігур - ковбаски, кульок, овалів. Від заняття до заняття можна показувати дитині, як прості форми можуть перетворюватися, наприклад, в іграшки. Скажімо, згорнув звичайний кульку, можна запропонувати дитині увіткнути в його верхню частину сірники (без сірчаних голівок), прикріпити дві намистинки і їжачок готовий. Також красивого їжачка можна зліпити за допомогою трикутника з пластиліну і звичайною шишки. До основи шишки кріпиться зліплений трикутник/конус, на нього приліплюють очки і носик, і колючий їжачок готовий.
4
Для перших пластилінових уроків також ідеально підійдуть такі книжки, як «Пластилінові доріжки» та інші. Виконуючи завдання з цих книжок, дитина навчиться відривати пластилін шматочками і приліплювати по контуру, катати ковбаски і складати з них різні фігури і так далі. Щоб книжка стала багаторазовою і їй було зручно користуватися, потрібно кожну сторінку покрити прозорою плівкою для обгортання зошитів (ця плівка продається в рулонах в канцелярських магазинах). На таку плівку пластилін легко ліпити, легко прибирати. А на папері не залишаться жирні плями.