Як лікувати спайки в малому тазу.

Всі внутрішні органи людини покриті слизькою оболонкою, яка дозволяє їм бути рухливими, однак під впливом деяких факторів ці оболонки можуть склеюватися між собою, утворюючи спайки , які доставляють чимало дискомфорту своїм власникам.
Інструкція
1
Запитайте у лікаря-гінеколога і пройдіть всі необхідні обстеження, насамперед це УЗД і аналізи. Тільки після цього можливо встановити діагноз і скласти індивідуальний план лікування, який складається з різних лікувально-профілактичних заходів. Наприклад, це можуть бути фізіотерапевтичні процедури, ферментотерапія, гінекологічний масаж.
2
Пройдіть курс фізіотерапевтичних процедур, які допоможуть зробити спайки більш м'якими еластичними і тонкими. Хороший ефект від таких процедур буде тільки при їх поєднанні з іншими методиками.
3
За рекомендацією лікаря-гінеколога певний час вживайте необхідні лікарські препарати. Найбільш відповідний варіант лікар запропонує, виходячи з наявності у вас запальних процесів і супутніх захворювань. Досить часто пацієнтам прописують протеолітікі, які сприяють розщепленню деяких білків, що входять до складу спайок. Вони є безпечними, тому що не впливають на здорові тканини.
4
Постарайтеся повернути постраждалим органам нормальну рухливість. Для цього протягом 1-2 місяців щодня виконуйте спеціальну гімнастику і проводите масаж в області живота. Для виконання таких вправ знадобиться не більше 10-15 хвилин. Також рекомендовано пройти курс лікування у фахівця-остеопата.
5
За рекомендація лікаря в якості додаткових методик можна пройти лікування грязями і курс гінекологічного масажу. Що стосується лікування грязями, то курс складається з 6-12 процедур, які проводяться ректально або вагінально з використанням гелю, виготовленого на основі лікувальних грязей Мертвого моря.
6
Якщо ж говорити про гінекологічному масажі, то проводиться він після закінчення менструації. Мри це під час курсу такого масажу необхідно ретельно оберігатися від вагітності.
Спаечная хвороба, або по-народному спайки, - це такий стан, при якому в органах малого таза та черевної порожнини утворюються зрощення. У жінок вони частіше виникають в малому тазу внаслідок недолікованих інфекцій, що передаються статевим шляхом, запальних захворювань статевих органів, носіння внутрішньоматкової спіралі і т.д.
Інструкція
1
При утворенні спайок в малому тазу спостерігаються тягнуть болі в животі і попереку. При гострій формі підвищується температура, може з'явитися блювання, пронос, відзначається загальна слабкість, сонливість. При цьому складність лікування спайок малого тазу в тому, що їх дуже важко діагностувати. За допомогою УЗД спайки виявити практично неможливо. Запідозрити розвиток спайкового процесу можна при гінекологічному огляді. Лікування призначають, як тільки всі інші можливі діагнози будуть спростовані.
2
Існує кілька методів лікування спайок в малому тазу. На перших стадіях захворювання, коли болю не занадто часті та інтенсивні, призначають консервативне лікування, яке передбачає прийом протизапальних препаратів. Ефективними в даному випадку є ін'єкції алое. Курс лікування зазвичай становить не менше 10 уколів. Разом з алое, як правило, призначають фолієву кислоту і вітамін Е. Сучасні препарати для лікування спайкової хвороби дуже швидко розм'якшують спайки, роблять їх еластичними, зменшують болі. Призначати їх може тільки лікар, самостійно приймати такі препарати не слід.
3
Ефективним засобом у боротьбі зі спайками є фізіотерапевтичні процедури, особливо парафінові аплікації. Процедура полягає в тому, що на низ живота накладають парафіновий компрес. Він прогріває спайки і сприяє їх розсмоктуванню. Курс лікування становить 10 днів. Його рекомендується повторювати через 2-3 місяці.
4
Якщо консервативне лікування в поєднанні з фізіотерапевтичними методами не дають потрібного результату в лікуванні, то вдаються до оперативного втручання. Найбільш несприятливим наслідком спайкового процесу є непрохідність маткових труб. Якщо вони непрохідні, то призначають лапароскопію. При такій операції в черевній стінці робиться три проколи, в які вводять інструмент та відеокамеру. За допомогою маніпуляторів спайки розділяються, відновлюючи прохідність маткових труб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SNlb5MTumHE