Як збільшити або зменшити тиск.

Підвищений або знижений тиск - ознака проблем в організмі. Причини нестабільності артеріального тиску можуть бути різними. Для визначення правильного способу лікування потрібно їх з'ясувати і приймати відповідні заходи.
Інструкція
1
Причиною підвищеного тиску (гіпертонії) може бути надмірна вага, який дає велике навантаження на серце. Тому необхідно відмовитися від надмірно жирної їжі, солодощів, мучного. Зловживання жирною їжею також призводить до появи в судинах холестерину, який осідає на стінках і перешкоджає нормальному перебігу крові. Це, в свою чергу, підвищує тиск .
2
Можливо, причиною підвищеного тиску стала перевтома. У цьому випадку потрібно прилягти або присісти і відпочити, дати організму спокій.
3
Хорошу допомогу надають лікувальні трави та ефірні масла. Заваріть чай з глодом, або в звичайний чай додайте масло іланг-ілангу. Відомий засіб від гіпертонії - часник, їжте його по можливості, це буде відмінною профілактикою.
4
Щоб зменшити тиск , зробіть масаж комірцевої зони кремом або масажним маслом, в складі якого є ялівець, лаванда, лимон. Лаванда покращує провідність серцевого м'яза і усуває кисневе голодування. Можна розтерти тім'яну зону маслом іланг-ілангу.
5
Причини зниженого тиску (гіпотонії) можуть самі різні: перестомлюваності, стреси і депресії, захворювання серцево-судинної системи, втрата крові при травмах, авітаміноз.Прі сильних навантаженнях і важкій роботі потрібно обов'язково відпочивати, не працювати понад своїх сил, спати по 7-8 годин на добу. Намагатися частіше бути на свіжому повітрі, більше рухатися, але при цьому не допускати зайвих навантажень. Потрібно по можливості уникати стресових ситуацій.
6
Підвищити впало тиск допоможе чашка кави, міцного чорного чаю з цукром або іншого тонізуючого напою, шоколад або препарати, до складу яких входить кофеїн.
7
Добре допомагають настоянки півонії, ехінацеї, які можна додавати в чай. Намагайтеся вживати комплексні вітаміни і їсти фрукти.
8
Відмінним засобом для стабілізації зниженого тиску є чебрець (чебрець). Можна робити відвари на основі трави і пити. Також можна використовувати аромалампу, додавши до неї кілька крапель олії чебрецю.