Як налагодити дисципліну.

Сім'я - це маленька держава, в якому діють свої закони і правила. Щоб у сім'ї не виникало безпідставних конфліктів, потрібно дотримуватися певних правил поведінки, дотримуватися дисципліну . У будь-якому об'єднанні, будь то сім'я чи організація, всі її члени повинні строго підкорятися встановленому порядку.
Інструкція
1
Для налагодження дисципліни необхідно скласти список обов'язків, які повинні виконуватися для нормального існування даної сім'ї. В обговоренні списку повинні взяти участь всі її члени, щоб врахувати інтереси всіх. Після чого обов'язки необхідно порівну розділити між близькими, а також встановити конкретні терміни їх виконання.
2
Всі члени сім'ї повинні бути впевнені, що невиконання своїх зобов'язань не понесе за собою руйнівних наслідків. Відступати від чіткого дотримання порядку небажано. Однак життя непередбачуване, і обставини можуть скластися таким чином, що буде важко виконати свої обов'язки. Відносно цього моменту також повинна існувати домовленість про перенесення терміну виконання або поділі невиконаних завдань між членами родини.
3
Запасіться терпінням. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб звичка до суворого порядку стала нормою поведінки, а відхилення від правил викликало дискомфорт. В таких інститутах, як дитячий сад, школа чи армія, певний порядок дій встановлено без урахування наших бажань і впроваджується в наше життя як належний. Сім'я - добровільний союз, члени якого пов'язані спільністю побуту і взаємною допомогою. Тому підтримка дисципліни повинна бути заснована на взаєморозумінні.
Корисна порада
Все успіхи, навіть найменші, потрібно відзначати і заохочувати теплими словами. Не забувайте, що особистий приклад набагато ефективніше будь-яких слів. Якщо ви будете підбадьорювати один одного протягом усього часу становлення порядку в родині, то результат не змусить себе чекати. Ви побачите, що поступово дотримання чітких правил буде природним і виконуватися автоматично. Налагоджена дисципліна в родині зробить ваше життя зрозумілою і створить відчуття безпеки для всіх її членів.