Як уникнути застуди.

Застуда - це одне з найбільш распространних захворювань, що викликаються вірусами. У холодну пору року питання профілактики застуди виходять на перше місце. Адже хворобу краще попередити, ніж лікувати.
Інструкція
1
Отже, що ж можна зробити для того, щоб уникнути застуди ? Дотримуйтеся режиму дня. Ця заяложена істина, але вона не втрачає своєї актуальності. Своєчасне пробудження, відхід до сну, повноцінний восьми-дев'яти годинний сон сприяють зміцненню імунітету. Якщо є проблеми зі сном, замість снодійних препаратів краще використовувати їх природні аналоги - ефірні олії ялівцю, меліси, лаванди або заспокійливий чай.
2
Правильно харчуйтеся. Найкраще дотримуватися режиму харчування, при якому їжа надходить в організм невеликими порціями кожні чотири-п'ять годин. При цьому бажано, щоб в обід на столі були присутні рідке блюдо. Супи добре впливають на шлунково-кишковий тракт, злагоджена робота якого добре відбивається на стані імунітету.
3
Будьте обережнішими з цитрусовими. Слід знати, що, наприклад, лимон має яскраво вираженим охолоджуючим дією, тому пити чай з лимоном з ранку небажано тим, хто постійно мерзне. Як джерело вітаміну С також відмінно підійде варення зі смородини або петрушка, вирощена з осені на підвіконні. Можна додатково пити загальнозміцнюючі настойки лікувальних трав - женьшень, елеутерокок, ехінацея.
4
Робіть масаж. Дотики самі по собі приносять радість і приємні відчуття. Масаж рефлекторних зон (стопи, долоні), м'яко впливаючи на біологічно активні точки, зміцнює відповідні їм органи тіла.
5
Приділяйте час для прогулянок на природі. Вітамін Д, що виробляється організмом під впливом ультрафіолетових променів, служить джерелом гормону радості - ендорфіну. У похмуру погоду можна раз на тиждень відвідувати солярій.
6
Частіше посміхайтеся. Доброзичливі люди, які не скупляться на прояв позитивних емоцій і завжди не проти від душі посміятися над вдалим жартом, хворіють набагато рідше своїх сумовитих побратимів. Дотримуючись ці рекомендації, можна зміцнити своє здоров'я, зберегти бадьорість і запобігти розвитку вірусних захворювань. Будьте здорові!