Як робити роботу над помилками.

Часто можна чути скарги школярів на те, що вчителі дуже багато дають на будинок завдань. Крім того, ще вимагають виконання роботи над помилками. Не думайте, однак, що це всього лише порожня трата часу. Виконання роботи над помилками просто необхідно: це дозволить вам закріпити погано засвоєний матеріал і уникнути подібної помилки в майбутньому.
Інструкція
1
Візьміть для себе за правило, що після того, як ви отримали зошит з перевіреною роботою, необхідно звернути увагу не тільки на оцінку (як це часто відбувається), а на допущені вами помилки. Їх обов'язково потрібно проаналізувати. Без зайвих нагадувань вчителя виконайте роботу над помилками.
2
Якщо ви допустили орфографічні помилки, насамперед, випишіть слово, яке ви написали невірно. Підкресліть орфограмму і графічно поясніть правильне написання. Не забудьте вказати частина мови. Можна також написати номер орфограми.
3
Так, якщо ви не змогли правильно написати особисте закінчення дієслова, то вам потрібно буде записати його невизначену форму. Це необхідно для того, щоб мати можливість визначити відмінювання дієслова. Вкажіть, до першого або другого дієвідміні він відноситься, але не забудьте також зазначити, якщо він буде винятком. Обов'язково виділіть ту частину слова, де вами була допущена помилка. Наприклад, закінчення у дієслова.
4
Якщо вам не вдалося написати правильно безударную чергуються гласну від початку слова, то після того, як ви випишіть слово, виділіть корінь, підкресліть орфограмму і поясніть ваш вибір. Наприклад, написання букв "і", "е" в коренях "бір", "бер" залежить від того, чи є після кореня суфікс "а". Тому ви повинні позначити його і підкреслити букву "і" в корені.
5
Вам потрібно пояснити написання в закінченні іменника? Випишіть слово, виділіть закінчення, вкажіть частина мови і запишіть відмінок і відмінювання іменника. Пам'ятайте, що якщо ви маєте справу з категорією іменників, які на "ія", "ие", "ій", то відмінювання визначатимуть не нужно.Напрімер, вам над про перевірити написання слова "в санаторії" . Випишіть його. Відзначте, що воно є іменником, виділіть закінчення "і", позначте орфограмму. Напишіть також, що це іменник, закінчується на "ий", вжито у формі місцевого відмінка. Тому необхідно написати закінчення "і".
6
Не лінуйтеся виконувати роботу над помилками. Це дозволить вам навчитися правильно, без помилок висловлювати свої думки, що дуже важливо для будь-якої людини.