Як показати себе розумною. Як принизити людину словами.

Психологи неодноразово досліджували феномен чому розумні, здавалося б, жінки, часом сприймаються суспільством зовсім по-іншому. Це пов'язано не з реальними розумовими здібностями, а з неправильно обраної лінією поведінки.
Вам знадобиться
  • співрозмовник
Інструкція
1
Візьміть на себе ініціативу в розмові. Це означає, що ви самі повинні задавати теми, в яких розбираєтеся. Як не парадоксально, згідно експериментам психологів, в розмовах, наприклад, між чоловіками і жінками більше говорять як раз чоловіки, вони ведуть розмову. Саме через це в більшості випадків співрозмовники невисоко оцінювали розумові здібності представниць прекрасної статі. Втім, можлива і зворотна ситуація.
2
Чи не міркуйте на теми, в яких нічого не тямите, одразу переводите розмову в зручний для вас русло. Знову ж, доведено експериментом - якщо ви будете підтримувати бесіду на тему, в якій ви розбираєтеся краще ніж співрозмовник, ви будете виглядати розумнішим його.
3
Попрацюйте над красномовством. Правильна красива мова завжди справляє враження. Навчіться розвивати свою думку, висловлювати її до кінця.
4
Не бійтеся маніпулювати співрозмовником. Прекрасний прийом в суперечках, запозичений ще з грецької риторики - довести висловлювання опонента до абсурду, а потім спростувати його. Тобто, повторіть думку свого співрозмовника своїми словами, переінакшивши її так, щоб вона звучала нісенітницею, а потім приведіть свій довід, який звучить логічно.
5
З перших секунд розмови поводьтеся доброзичливо, без зарозумілості. Якщо ви демонструєте свою перевагу, в опонента може виникнути бажання "скинути вас з п'єдесталу". Іншими словами - принизити, а для багатьох найпоширеніший прийом показати противнику його місце - це виставити людини дурнем.
6
Продемонструйте широту поглядів, терпимість, вміння одночасно визнавати право існування декількох точок зору. Це особливо корисно використовувати з колегами на роботі.
7
Якщо ситуація безвихідна і вам потрібно показати глибоке розуміння в темах, де ви зовсім не розбираєтеся, просто дуже уважно слухайте співрозмовника. Показуйте мімікою, що вловлюєте кожне його слово і погоджуйтеся, не пускаючи в дискусію.