Як уберегтися від небезпек на водному транспорті.

Вода була і залишається ворожою стихією для людини. Плаваєте ви на надувному крузі або на величезному лайнері, небезпека завжди підстерігає вас. Сучасні кораблі нагадують величезні міста на воді, але від цього не стають більш надійними. Щоб уникнути нещасних випадків на воді, необхідно дотримуватися всіх правил поведінки на водному транспорті .
Вам знадобиться
  • - рятувальний жилет;
  • - таблетки від морської хвороби, інші ліки.
Інструкція
1
Коли ви збираєтеся в подорож по воді, не забудьте захопити з собою таблетки від морської хвороби. Якщо у вас є якісь хронічні захворювання на зразок астми або цукрового діабету, запасіться ліками на випадок, якщо хвороба загостриться.
2
Уважно огляньте судно, подивіться і запам'ятайте, що де знаходиться. Ви повинні точно знати, де знаходяться рятувальні шлюпки і жилети і запам'ятати дорогу до них. Знайдіть короткий шлях від вашої каюти та інших громадських місць до верхній палубі, щоб у разі задимлення ви змогли швидко і не плутаючись, потрапити туди.
3
Вивчіть інструкцію по експлуатації рятувальних жилетів. У випадку аварійної ситуації розбиратися у всьому цьому не буде часу. Навчіться одягати і застібати жилет. Ознайомтеся з інструкцією по безпечній поведінці на кораблі. Не порушуйте правил, описаних в ній.
4
Іноді маленька аварійна ситуація переростає в трагедію, і тоді капітан судна для порятунку пасажирів приймає рішення про початок евакуації. Як відомо, паніка цьому тільки заважає, тому зберігайте спокій і дотримуйтесь вказівок. Жінки і діти будуть сідати в рятувальні шлюпки першими. З собою вам дозволять взяти документи і гроші, ковдри, сірники, ліки та їжу.
5
Якщо рятувальні шлюпки вже заповнені потерпілими, необхідно стрибати прямо в воду. Не забудьте перед цим одягнути жилет. Притисніть підборіддя до грудей, однією рукою закрийте ніс і рот, а другий тримайтеся за жилет. На рятувальних жилетах є лампочки, свисток і сигнальне дзеркало, тому ви можете подавати сигнали проходять повз суднам.
Зверніть увагу
виринає потрібно з відкритими очима, щоб не потрапити під корабель. Якщо ви опинилися у воді, не можна перебувати поблизу судна, щоб потоком води вас не затягнуло вглиб. Обов'язково одягніть жилет, навіть якщо вмієте добре плавати, тому що можна вдаритися об воду і втратити свідомість, або судома зведе ногу.
Корисна порада
На рятувальних жилетах є лампочки, свисток і сигнальне дзеркало, тому ви можете подавати сигнали проходять повз суднам.
Мабуть, найромантичніші подорожі так чи інакше пов'язані з водою. Вона надає поїздкам певний настрій: розміреність, можливість розслабитися і відпочити в подорожі. Але також вода здатна стати причиною трагедій. Уникнути проблемних ситуацій і вберегтися від небезпек на воді і водному транспорті в тій мірі, в якій це залежить від вас, цілком можливо.
Інструкція
1
Подорожуючи водним транспортом чітко дотримуйтесь інструкції по знаходженню на борту, а також добре вивчіть шляхи евакуації в разі проблемної ситуації (як кажуть, перш ніж входити кудись, спочатку чітко дізнайтеся, як звідти вийти). Якщо, перебуваючи на борту, ви не знайшли інструкції, то сміливо просите її у обслуговуючого персоналу.
2
Перевірте наявність рятувальних жилетів. У разі їх відсутності обов'язково скажіть про це обслуговуючому персоналу і попросіть надати вам відсутні жилети ще до відходу судна від берега.
3
Запам'ятайте, що навіть якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію, перебуваючи в подорожі водним транспортом, зберігайте самовладання. Спробуйте себе заспокоїти і не панікуйте. Чітко виконуйте вимоги інструкцій, в яких прописані дії в подібних ситуаціях або слухайтеся вказівок персоналу, що проводить евакуаційні заходи. У будь-якому випадку зберігайте спокій.
4
Переконайтеся перед відплиттям в тому, що на вашому судні є рятувальні круги. У разі виявлення людини за бортом таке коло просто необхідний.
5
Дотримуйтесь також правила перебування на пляжі і в воді під час відпочинку. Так, у жодному разі не запливайте за буйки і не наближайтеся до судна, що знаходиться на ходу (у тому числі до катерів, водних скутерів і оругому подібного транспорту).
6
Заходьте у воду повільно, не поспішаючи, крок за кроком обмацуючи дно. Особливо це стосується любителів відпочивати на диких пляжах, де, як правило, дно не досліджене і немає рятувальників.
7
Чи не купайтеся ніколи в стані втоми, після тривалого перебування на сонці, а також відразу після їжі. Не заходьте у воду в нетверезому вигляді. Пам'ятайте, що перераховані вище стану людини можуть спровокувати трагедію.
8
Стрибайте у воду тільки в спеціально відведеному для стрибків місці. Також обов'язково попросіть допомоги у інструктора зі стрибків у воду, якщо ви не впевнені у своїх силах.
9
Візьміть собі за правило не залишати дітей без нагляду на пляжі ні на хвилину, адже з рештою без нагляду малюком може статися нещастя.
10
Чи не переоцінюйте своїх можливостей, ставитеся до них критично: якщо ви не впевнені в тому, що зможете керувати човном, то краще не катайтеся на ній. Але якщо все ж вирішили організувати прогулянку на човнах, то робіть це тільки в хорошу, безвітряну погоду. Ні в якому разі не перевантажуйте човен людьми або речами, також не сідайте в човен в нетверезому вигляді.