Як обробити сома. Як расделать великого сома.

Сом - чудернацька риба, яка має досить страхітливий вигляд. Тіло цієї риби може мати довжину до п'яти метрів, а вага складає до трьохсот кілограм, найбільше дивує величезна голова з довгими вусами. У їжу рекомендовано вживати м'ясо молодих особин, вагою до двадцяти кілограм, так як м'ясо крупніших сомів має неприємний смак і запах твані. Обробити сома завдяки простим правилам і приготуйте з нього чудове блюдо для святкового вечері.
Вам знадобиться
  • - Гострий ніж.
Інструкція
1
Найголовніше гідність цієї риби - відсутність луски і кісток між м'язами. Її потрібно тільки трохи поскоблить ножем, щоб позбутися від слизу і твані.
2
У сома досить товста шкіра, її при бажанні можна видалити при обробленні риби. Для цього надріжте шкіру навколо голови сома і, опустивши пальці в сіль або взявшись серветкою за рибу, щоб не ковзали пальці, знімайте шкіру панчохою до самого хвоста.
3
Потім візьміть гострий ніж і відокремте голову в тому місці, де є грудні плавники.
4
Після цього розпоровши черево до анального отвору і обережно витягніть нутрощі. При цьому важливо стежити за тим, щоб не був пошкоджений жовчний міхур, який має вигляд прозорого мішка з яскравою жовто-зеленою рідиною, що знаходиться біля самої основи печінки. Інакше такий делікатес, як печінка сома матиме гіркоту, і її вже неможливо буде вживати в їжу.
5
Ретельно промийте рибу і позбудьтеся від плівок, що знаходяться на внутрішніх стінках черева. Зробіть надрізи з обох боків уздовж плавників і витягніть їх за допомогою пальців або плоскогубців. Залишилося лише нарубати рибу на шматки і приготувати бажане блюдо.
6
Можна відокремити філе від хребта, для цього візьміть гострий ніж і акуратно проріжте, починаючи від голови і до самого хвоста вздовж усього хребта з однієї й іншої сторони. Зніміть філе.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nx9WQqPKmGQ
Зверніть увагу
Разделанную рибу потрібно ретельно промити під проточною водою, при цьому намагайтеся її не згинати і не м'яти, так як вона може втратити значну частину тканинного соку і після приготування вона виявиться сухою і несмачною.
Корисна порада
Хребет і голова піде для приготування ароматної і наваристою юшки, не забудьте при цьому видалити зябра. Запах твані, який мається на м'ясі великих сомів можна прибрати, для цього достатньо полити рибу сухим білим вином або лимонним соком і через 20 хвилин промити. Можна видалити запах твані, якщо вимочити м'ясо сома в молоці.