Як фотографувати краплі.

Процес падіння краплі в посудину з водою або на іншу поверхню швидкоплинний. Але ж як цікаво було б його уповільнити, щоб не поспішаючи розглядати або навіть сфотографувати окремі фази цього процесу. Сучасна техніка цілком дозволяє це зробити.
Вам знадобиться
 • деталі та інструменти для виготовлення стробоскопа:
 • - блок живлення на 9 В, 200 мА;
 • - паяльник, припой і нейтральний флюс;
 • - жовтий або помаранчевий офісний маркер;
 • - плоский посудину;
 • - дриль;
 • - трубка;
 • - клей.
Інструкція
1
Звичайна фотоспалах для фотографування падаючої краплі непридатна. Пов'язано це з тим, що при кожному спрацьовуванні вона випускає всього один імпульс світла, і синхронізований він з моментом розкриття затвора фотоапарата, а зовсім не з моментом падіння краплі . Потрібно джерело, що створює періодично падаючі краплі , і спеціальний прилад - стробоскоп.
2
Існує значна кількість конструкцій таких приладів, і для візуальної зупинки падаючих крапель підійде практично будь-який з них. Головне, щоб тривалість імпульсів була значно менше тривалості пауз між ними, інакше краплі будуть виглядати розмитими - але цій вимозі відповідають майже всі стробоскопи. Проте кращі результати дасть, звичайно, такий стробоскоп, який спеціально призначений для спостереження і фотографування падаючих крапель.
3
Опис одного з таких стробоскопів приведено за посиланням, розташованій в кінці статті. Це дуже простий прилад. Кваліфікований домашній майстер збере його всього за двадцять хвилин.
4
Для отримання падаючих крапель просвердлите отвір в бічній стінці плоского судини поруч з його дном. Приєднайте до нього коротку трубку, після чого приклейте його. Коли клей висохне, заповніть посудину водою і переконайтеся, що вода з трубки виливається не суцільний струменем, а краплями.
5
Вимкніть світло і включіть стробоскоп. Обертаючи регулятор частоти, добийтеся візуальної зупинки крапель (повної або часткової, при якій здається, що краплі повільно рухаються вниз або навіть вгору). Тепер можна братися за фотоапарат або відеокамеру. Знімати доведеться без спалаху.
6
Цікавий ефект світяться крапель вийде, якщо на опустити в посудину наповнювач від жовтого або оранжевого офісного маркера, а світлодіод в стробоскоп поставити синій.
7
Експериментуйте, направляючи краплі на різні поверхні. Особливо цікаві ефекти виникають, як вже було сказано вище, коли крапля потрапляє в посудину з водою. При цьому утворюються сплески, які за формою нагадують корони.
Один з найбільш творчих і захоплюючих видів фотозйомки - це фотографування крапель води . При ретельному підході і терпінні у вас можуть вийти просто геніальні знімки, до того ж ви навчитеся розуміти взаємозалежність витримки і діафрагми, придбаєте корисні навички роботи зі світлом. Для того, щоб сфотографувати краплю води , потрібна хороша камера і найпростіший реквізит.
Вам знадобиться
 • - хороший фотоапарат;
 • - штатив;
 • - ємність для води;
 • - спалах або настільна лампа;
 • - пакет, пластиковий стакан, пляшка з водою;
 • - кольоровий фон;
 • - терпіння.
Інструкція
1
Оберіть місце для зйомки, підійде звичайний стіл. На задньому плані розмістіть фон, краще однотонний, щоб світло спалаху відбивався краще. На стіл поставте ємність для подають крапель, це може бути стакан, келих (можливо, перевернутий), блюдце або навіть тазик.
2
Встановіть спалах збоку від падаючих крапель. Оптимальним варіантом буде дві професійні спалахи з синхронізатором, але якщо такої можливості у вас немає, скористайтеся потужними настільними лампами, просто присуньте їх ближче. Залежно від отриманих кадрів міняйте розташування джерел світла таким чином, щоб добитися кращого ефекту.
3
Над столом повісьте і добре закріпіть поліетиленовий пакет, пластиковий стаканчик, пляшку від напою або іншу підходящу ємність. Потім виконайте в ній невеликий отвір так, щоб вода не текла струмком, а капала з потрібною швидкістю.
4
Встановіть камеру на рівні падіння крапель, при цьому можете використовувати штатив або інше пристосування для фіксації (для зйомки можна використовувати дистанційний пульт). Виберіть на камері режим ручного фокусування. Потім помістіть в місце падіння крапель нерухомий предмет, наприклад олівець. Або покладіть на дно ємності ластик або жувальну гумку і застроміть в нього шпильку з кулькою на кінці або зубочистку. Наведіть і зафіксуйте фокус.
5
Щоб збільшити глибину різкості, закрийте діафрагму до F8-F16, але врахуйте, що значення діафрагми залежать від витримки, тому пробуйте різні значення в залежності від результатів.
6
Витримку або швидкість затвора встановіть на значенні 1/160, 1/200 ... 1/1000. Чим вище буде швидкість, тим краще вийде ефект заморозки.
7
Якщо є можливість, увімкніть режим серійної зйомки, при цьому у вас вийде більше хороших знімків. Зробіть все можливе, щоб збільшити швидкість зйомки: вимкніть шумозаглушення, зробіть блокування дзеркала і т.д.
8
Почніть знімати падаючі краплі, при цьому робіть знімок в той момент, коли крапля летить. Експериментуйте зі світлом, витримкою, настроюванням діафрагми. Не втрачайте терпіння, можливо, доведеться зробити багато спроб, перш ніж вас влаштує результат.
Корисна порада
Використовуйте не тільки воду, спробуйте різні рідини: масло, забарвлену аквареллю воду, молоко. Можна комбінувати різні рідини, наприклад, нехай у вас молоко капає у воду або навпаки.