Як стиснути картинку.

Фотографії, зроблені на цифрову камеру, а також різні кліпарти і зображення високої чіткості дуже довго завантажуються в інтернет і передаються по електронній пошті. Для зменшення обсягу таких великих зображень існує спосіб стиснення - він дозволяє кодувати картинку в формат JPEG і встановити бажану якість.
Вам знадобиться
  • Безкоштовна комп'ютерна програма Paint.NET.
Інструкція
1
Формат JPEG (JPG) є одним з найбільш малоёмкіх форматів зображень. Так, наприклад, аналогічні зображення, збережені у форматі PNG, мають об'єм на 20% -100% більше, а BMP - обсяг, збільшений в 6-10 разів. Все це ускладнює передачу зображень через інтернет, а також збереження картинок на флеш-накопичувачах і дисках, т.к. їх обсяг обмежений, а чим більше місця займає зображення, тим менше таких файлів поміститься на флешці або діске.Чтоби не втратити якість зображення при його стисканні (параметр quality), варто використовувати графічні редактори. Найпоширеніший графічний редактор під ОС Windows на сьогодні - це Adobe Photoshop. Однак, Photoshop має всього 12 рівнів стиснення JPEG і його дистрибутив займає багато місця на жорсткому диску. Скористаємося легшою програмою російською мовою - Paint.NET (не плутати зі стандартним Paint) .Установіте Paint.NET на свій комп'ютер, запустіть програму і виберіть у верхньому меню вікна "Файл" - "Відкрити" або перетягніть потрібну картинку в вікно програми .
2
Тепер приступимо до стиснення фотографії. Натисніть все там же «Файл» - «Зберегти як». Виберіть тип файлу JPG/JPEG і натисніть «Зберегти». На екрані з'явиться сохраняемое фото і бігунок «Якість», який визначається у відсотках - 100 рівнів проти 12-ти в Adobe Photoshop.По замовчуванням якість JPG становить 95%. Ви можете перетягувати бігунок, поки якість знімка не почне падати, наприклад, до 83-88%.
3
Праворуч у вікні результату Ви побачите, який картинка стане після збереження (попередній перегляд). Тут також відображається вага майбутньої картинки в КБ або в Мб.Етім простим способом ви зможете стиснути картинку, не втративши здатність зображення і якість переданих квітів.
Сучасні цифрові фотоапарати створюють фотографії з дозволом, значно переважаючим можливості відображення моніторів і великою вагою файлів. Розміщення таких фотографій в блогах, форумах або соціальних мережах може створити незручності користувачам, які не мають швидкого інтернету. Тому перед цим стоїть зменшити розмір фотографій.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма для обробки зображень.
Інструкція
1
Щоб стиснути розмір картинки скористайтеся програмою для обробки зображень. Наприклад, Photoshop або його безкоштовні аналоги. Запустіть програму і відкрийте потрібну картинку.
2
Якщо зображення велике і вам потрібно зменшити його розмір , спочатку виконайте цю операцію. Так зменшене зображення вийде більш якісним. В програмі Photoshop розкрийте меню «Зображення» і виберіть пункт «Розмір зображення».
3
На екрані з'явиться вікно, в якому задайте відповідний розмір зображення в полях «Ширина» та «Висота». Натисніть кнопку OK. Розмір зображення зміниться до заданого.
4
Визначтеся, як ви хочете стиснути картинку - без втрати якості або якістю можна пожертвувати в певних межах. Стиснення з втратою частини інформації в зображенні дозволяє отримати файл найменшого розмір а, але на картинці з'являться артефакти та розмиття контурів. Наскільки вони будуть помітні - залежить від ступеня стиснення. Якщо вам потрібно зберегти картинку без втрати якості використовуйте формат png. Якщо якістю можна пожертвувати, щоб отримати найменший розмір - виберіть формат jpeg.
5
Збережіть файл в потрібному форматі. Для цього клікніть по пункту "Зберегти як", розташованому в меню «Файл». Або натисніть клавіші Ctrl + Shift + S.
6
У вікні вкажіть необхідний формат файлу, вибравши його у випадаючому списку «Тип файлів". Якщо потрібно, змініть саме ім'я файлу. Натисніть кнопку «Зберегти».
7
Якщо ви вибрали формат png, то перед збереженням файлу з'явиться діалогове вікно, в якому потрібно вказати чи потрібне зберігати зображення Чергувати. Чергувати означає, що картинка відобразиться в браузері до повного завантаження, але в поганій якості, а як тільки завантажиться остаточно - відобразиться повністю. Збереження зображення Чергувати збільшує розмір файлу. Тому якщо ви стискаєте картинку для інтернету - виберіть пункт «Чергувати». А для простого збереження на диску виберіть пункт «Зняти виділення», щоб картинка займала менше дискового простору.
8
Якщо ви стискаєте зображення у форматі jpeg, вам буде потрібно вказати ступінь стиснення в момент збереження. В Photoshop ступінь стиснення задається параметром «Якість». Що значення параметра «Якість», тим більше розмір файлу і тим менше артефактів на зображенні. Щоб зберегти зображення з відповідним балансом якості та розмір а - встановіть галочку для поля «Перегляд».
9
У вікні параметрів збереження відобразиться попередній вигляд картинки і розмір файлу з заданим ступенем стиснення. Переміщуючи повзунок в поле «Параметри зображення» між значеннями «маленький файл» і «великий файл» - підберіть оптимальне співвідношення і натисніть кнопку OK.