Як збільшити щільність електроліту.

Якщо стартер автомобіля ледве крутиться, то варто перевірити щільність електроліту в акумуляторі. Для цього достатньо спеціального ареометра. Якщо щільність електроліту виявиться недостатньою, то необхідно вжити ряд заходів щодо реанімації акумулятора - підзарядити його і збільшити щільність електроліту.
Вам знадобиться
  • автотестер або мультиметр, зарядний пристрій, свіжий електроліт
Інструкція
1
Підзарядіть і встановіть на автомобіль акумулятор. Паралельно клем акумулятора підключіть автотестер, включений в режимі вольтметра. Стрілка автотестера повинна стояти в жовтій зоні. Мультиметр повинен показати напругу 11,9 - 12,5 вольта.
2
Заведіть двигун, виведіть його обороти на 2,5 тис.об. в хв. Заміряйте напруга на клемах акумулятора. При перевірці автотестером в режимі вольтметра, стрілка повинна бути в зеленому секторі. Мультиметр повинен показати напругу 13,9 - 14,4 Вольта. Якщо напруга не змінилося, значить, відсутня струм зарядки і автомобіль потребує ремонту, а акумулятор зарядки. Заряджайте акумулятор струмом, значення якого (в Амперах) в 10 разів менше ємності батареї (в Ампер * год) протягом 10 годин. Наступні 2:00 зарядку робите струмом (в Амперах), меншим від ємності батареї (в Ампер * год) в 20 разів. Наприклад, при ємності батареї 60 ампер * годин перший струм зарядки дорівнює 6 ампер, другий дорівнює 3 ампер. (Другий режим є зрівняльним, використовується для вирівнювання щільності електроліту у всіх банках акумулятора) .Заряжайте акумулятор, поки не почнеться інтенсивне газовиділення у всіх банках.
3
Якщо при перевірці на автомобілі з заведеним двигуном напруга на клемах акумулятора піднялося вище 14,4 вольта, значить, реле-регулятор автомобіля несправний і потребує ремонту, а електроліт в акумуляторі постійно сильно википає. Так як в таких випадках електроліт буквально вихлюпується, а додають в акумулятори для вирівнювання рівня електроліту тільки дистильовану воду, нічого дивного в низькому рівні щільності електроліту немає. У такому випадку повністю зарядити і вирівняйте щільність електроліту в банках, відливаючи старий і слабкий електроліт і додаючи свіжий. Робіть цю операцію тільки на повністю зарядженому акумуляторі, орієнтуйтеся по напрузі на клемах, яке при вимкненому і отсоединенном зарядному пристрої має скласти 12,7 Вольта.