Як емігрувати до Швеції.

Швеція - одна з найбільш благополучних країн Європи. Її високий рівень життя та соціально-політична стабільність роблять це держава дуже привабливими для еміграції жителів країн колишнього Союзу. Однак жорстка імміграційна політика і насторожене ставлення шведської влади до іноземних переселенцям серйозно ускладнюють переїзд в країну. І, тим не менш, емігрувати в Швецію цілком можливо, хоча цей процес може зажадати тривалого часу.
Інструкція
1
У першу чергу потрібно враховувати, що Швеція не проводить ніякої імміграційної політики в Росії і не прагне надавати на своїй території право на проживання для російських громадян. Легально емігрувати до Швецію можна тільки по чотирьох каналах: одружитися з шведським громадянином, вступити на навчання до державний університет Швеції, отримати трудовий контракт з шведською компанією або попросити політичного притулку.
2
При укладенні шлюбу з шведським підданим (або при спільному проживанні) можна подати прохання про надання тимчасового дозволу на проживання для возз'єднання сім'ї. Клопотання подається до шведське посольство в країні свого проживання і чекати відповідного рішення потрібно так само за межами Швеції. У посольстві буде проведено інтерв'ю з питань ваших відносин з шведським партнером. Потім ваші анкети із заповненими відповідями будуть відіслані в Швецію , де їх порівняють з відповідями вашого партнера. При благополучному розвитку подій буде виданий тимчасовий вид на проживання терміном на півроку.
3
Через шість місяців, перебуваючи на території Швеції, потрібно буде подати прохання про продовження посвідки на проживання. Знову буде проведено таке ж інтерв'ю з вами і вашим шлюбним партнером. Тимчасовий вид на проживання доведеться продовжувати протягом двох років 4 рази. Через два роки можна буде подати заяву про отримання тривалого виду на проживання (PUT). Постійний вид на проживання дає ті ж права, що і у корінних громадян, за винятком права голосувати.
4
Через три роки перебування в країні, якщо ви все ще перебуваєте в шлюбі, ви маєте право подати заяву про отримання шведського громадянства. Якщо шлюб розпався, то подати аналогічну заяву можна буде тільки через 5 років проживання в Швеції.
5
Аналогічна схема діє відносно осіб, які перебувають у Швеції на навчанні. Кожні півроку протягом двох років потрібно продовжувати тимчасовий вид на проживання, а через 24 місяці подати заяву на отримання постійного. Для людей, які виїхали в Швецію за трудовим контрактом, діють ті ж правила: перші два роки тимчасові піврічні дозволу на перебування і роботу, потім отримання постійного PUT.
6
Однак для бажаючих виїхати в Швецію в якості спеціаліста потрібно пам'ятати, що до отримання тимчасового дозволу на проживання іноземець не має право перебувати на території країни і, відповідно, шукати роботу і укладати трудовий контракт доведеться заочно, чи не в'їжджаючи в Швецію . Звичайно, це вимога сильно ускладнює пошуки робочого місця. Але в даному випадку можна спробувати використовувати шведські газети, часто друкують оголошення про вакансії, або інтернет-портали для зв'язку з потенційними роботодавцями.