Як зробити чітким зображення.

Часом кадр вдається фотографу зовсім не так, як він очікував, особливо якщо фотограф початківець. Якщо фотографія, яку ви так чекали, раптово виявилася нечіткою, не поспішайте її видаляти - можливо, її ще можна врятувати і знову зробити чіткої, якщо расфокусировка не дуже велика. У збільшенні різкості фотографії вам допоможе популярний графічний редактор Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте нерізку фотографію в Adobe Photoshop. Зайдіть в меню Filter, всередині відкрився списку виберіть Sharpen і натисніть Unsharp mask.
2
Таким чином, ви вибрали фільтр нерезкой маски, і тепер потрібно налаштувати його параметри. Параметр Threshold повинен бути 0, Radius - 2-5 пікселів, Amount підберіть на око - близько 100% буде достатньо. Якщо ви не хочете занадто сильною контрастності, зменшіть параметр Amount до 50%. Регулюйте параметри, поки не помітите, що результат вас влаштовує.
3
Можливо, після вчинених дій фотографія змінить колірну гамму і в ній з'являться небажані кольорові плями. Щоб уникнути цього, після відкриття фотографії відкрийте Image, потім виберіть Mode і Lab Color. В фотографії з'явиться чорно-білий шар.
4
Потім знайдіть у фотографії з'явився монохромний канал L і застосуєте до нього описану вище нерізку маску (Unsharp Mask). Підберіть для маски підходящі параметри радіуса, порога і величини так само, як зазначено в першому способі.
5
Тепер знову зайдіть в Image, виберіть Mode і поверніть фото в повноколірний режим (виберіть пункт RGB для зворотного перетворення) .Четкость фото помітно підвищиться, і візуально воно буде виглядати набагато краще і чіткіше, ніж раніше. Звичайно, цей спосіб не є панацеєю, і він не відновить занадто розмиті зони фотографії - але в його силах зробити фотографію трохи більше різкій для подальшого сприйняття.
Зробити зображення чіткішим дозволяє програма Adobe Photoshop. При цьому існує декілька способів, і всі вони засновані на застосуванні спеціальних «фільтрів».
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop CS2 або вище
Інструкція
1
Відкрийте зображення в Adobe Photoshop. Для цього перетяните іконку файлу в робочу область програми або використовуйте традиційний спосіб: в меню «Файл» виберіть «Відкрити» (Ctrl + O).
2
Після того, як зображення відкриється, створіть його дублікат. Виберіть опцію «Створити дублікат шару» з меню «Шар», і підтвердіть, клацнувши на кнопці «ОК». На цьому етапі ви не повинні помітити ніяких змін.
3
В меню «Фільтр» виберіть «Інші» а потім - «Колірний контраст», як показано на скріншоті.
4
Програма запропонує відрегулювати радіус фільтра. Числове значення цього параметра залежить від розміру зображення, кількості дрібних деталей і деяких інших факторів. Підберіть оптимальне значення експериментальним шляхом і прийміть зміни, натиснувши на кнопку «ОК».
5
При цьому зображення стане схожим на негатив.
6
Щоб завершити роботу, на панелі шарів виберіть тип накладення «Перекриття» із списку. Панель шарів відкривається натисканням клавіші F7.
7
Якщо ви все зробили правильно, зображення стане більш четкім.Сохраніте результат (Shift + Ctrl + S).
8
Другий спосіб полягає в застосуванні фільтра «Різкість» .В меню «Фільтр» виберіть «Різкість», а потім «Розумна різкість». У вікні є ряд налаштувань, які дозволяють більш детально регулювати різкість ілюстрації. Доступні такі опції, як сила ефекту, радіус застосування, тип видаляється розмиття і деякі інші. Як і в попередньому випадку, підберіть експериментальним шляхом оптимальні настройки і застосуєте ефект, натиснувши на кнопку ОК.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що підвищити різкість ілюстрації можна лише до якоїсь межі. Якщо ви спробуєте надмірно збільшити різкість ілюстрації, результат буде виглядати неприродно, оскільки ефект від фільтра відбувається за рахунок деструкції зображення. В кожному окремому випадку слід знайти розумний компроміс.