Як побудувати блок-схему.

В даний час програмісти при написанні програм зазвичай не креслять для них блок-схем. Але в шкільному курсі інформатики викладачі нерідко досі вимагають від учнів супровід програм такими схемами. Складати їх зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - трафарет для креслення блок-схем;
  • - механічний олівець;
  • - ластик;
  • - папір;
  • - комп'ютер з доступом в інтернет.
Інструкція
1
Початок і кінець алгоритму позначаються овалами. Усередині них поміщають, відповідно, слова «Початок» і «Кінець». Від овалу, який символізує початок алгоритму, виходить одна стрілка вниз, до овалу, що символізує кінець алгоритму, приходить стрілка зверху.
2
Кроки, відповідні діям, не пов'язаним з уведенням-висновком, позначаються за допомогою прямокутників. Приклад такої дії - обчислення за формулою і присвоєння результату тієї чи іншої змінної. Стрілка від попереднього кроку приходить до прямокутника зверху, а знизу від нього виходить стрілка до наступного кроку.
3
Для позначення кроків, відповідних операціях введення-виведення, використовуються паралелограми. Такі операції бувають двох видів: присвоєння надійшли звідки-небудь даних змінної і виведення даних із змінної в файл, порт, на екран, принтер тощо.
4
Розгалуження позначаються ромбами. У верхній кут ромба приходить стрілка від попереднього кроку, а з його бічних кутів виходять стрілки, помічені як «Ні» і «Так». Вони приходять, відповідно, до кроків, виконуваних при недотриманні і дотриманні умови. Нижній кут ромба залишається вільним. Само умова (наприклад, рівність, суворе або нестроге) записується всередині ромба.
5
Прямокутник, бічні стінки якого подвійні, уособлює перехід до підпрограми. Після того як в підпрограмі зустрівся оператор повернення, триває виконання основної програми. Усередині прямокутника вказується назва підпрограми. Блок-схеми всіх підпрограм поміщаються під блок-схемою основної програми або на окремих сторінках.
6
Креслити блок-схеми найзручніше через спеціальні трафарети, користуючись механічним олівцем. Його можна прати гумкою, аналогічно звичайному олівця, але не потрібно точити.
7
Якщо ви бажаєте складати блок-схеми в електронному вигляді, скористайтеся онлайн-додатком під назвою Flowchart. При бажанні можна також освоїти особливі мови програмування, в яких сам процес програмування полягає в складанні блок-схеми. Таких мов два: Дракон і HiAsm.