Як купати кролика.

Як часто необхідно купати декоративного кролика , та й чи потрібно взагалі? Ці тварини від природи охайні, адже вони регулярно вилизуються, як кішки. Перебування у воді не тільки порушує природний жировий покрив їх шерстки, але і може привести до простуди. Тому купати кролика доречно тільки в самому крайньому випадку.
Вам знадобиться
  • тазик з теплою водою, шампунь від бліх для декоративних тварин, сухі рушники
Інструкція
1
Багато господарів воліють замість купання обтирати кроликів змоченими теплою водою рушниками або мити лапки, якщо вони забруднилися. Сама по собі процедура купання може тільки нашкодити вихованцеві. Кролики від природи полохливі, а вода і шампуні знищують жирове покриття їх шерстки, що призводить до її випадання. Для підтримки шерстки в чистоті набагато ефективніше регулярно вичісувати вихованця спеціальними щітками. Але якщо у звірка завелися блохи, купання не уникнути.
2
Налийте в таз теплої води і запасіться сухими, злегка нагрітими на батареї рушниками. Помістіть кролика в таз і дуже обережно намочіть його водою. Ні в якому разі не користуйтеся душем. Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапила у вушка. Це загрожує отитом, який майже не лікується у домашніх тварин. Нанесіть спеціальний шампунь від бліх (для кроликів або інших декоративних тварин) і змийте його якомога ретельніше.
3
Не чекайте, що процедура купання сподобається звірку. Не виключено, що він буде вириватися або кусатися. Дійте як можна швидше, остерігайтеся застудити свого вихованця. У той же час намагайтеся рухатися не надто різко і не шуміти, щоб не налякати звіра ще більше. Для такої відповідальної операції, як купання кролика , краще залучити «напарника». Після миття гарненько витріть кролика сухими теплими рушниками. Використовуйте кілька рушників, щоб витерти його якомога суші. Не відпускайте його «на свободу», поки не переконаєтеся, що шерсть висохла.
4
Щоб кроляча шерсть залишалася чистою якомога довше, необхідно не тільки постійно вичісувати вихованця, але і стежити за порядком в його вольєрі або клітці. Мийте клітку хоча б раз на тиждень, годівниці та поїлки - два-три рази на тиждень, регулярно міняйте туалет. При митті не забувайте про використання дезінфікуючих засобів.