Як нагріти воду за допомогою сонця.

З настанням дачного сезону любителі відпочинку на свіжому повітрі стикаються з проблемою відсутності гарячої води на їх ділянці. Регулярно їздити в місто, щоб прийняти душ, не особливо хочеться, як не хочеться й підхопити застуду, займаючись водними процедурами в холодній воді. Вихід один - нагріти воду , використовуючи сонячне тепло.
Вам знадобиться
  • - бочка;
  • - чорна фарба;
  • - кришка;
  • - дошки;
  • - скло або поліетиленова плівка;
  • - тирса;
  • - спінений пінополіуретан.
Інструкція
1
Більшість дачників вирішують проблему таким чином: на дах душової кабіни ставиться величезна бочка, пофарбована в чорний колір. Вранці ця бочка заповнюється водою, яка нагрівається протягом всього дня, а ввечері вся сім'я може прийняти душ. Якщо ви ще не обзавелися таким «нагрівачем» - це ваш перший крок до забезпечення комфортного відпочинку на дачі.
2
Перш, ніж встановлювати чорну бочку на своїй ділянці, ретельно продумайте, куди ви її поставите. Це повинно бути добре освітлене місце, при цьому бажано, щоб воно було максимально загороджено від вітру. Враховуйте, що вітер, що дме зі швидкістю 10 м/с, охолоджує воду у вашому нагревателе на 10 градусів.
3
Чим більша поверхня бочки висвітлюється сонцем, тим швидше нагрівається вода. Одна з найпоширеніших помилок дачників - коли ті залишають бочку або незакритих, або накривають її першою-ліпшою кришкою, часто сріблястого кольору. Така кришка буде відштовхувати сонячне світло і нічим не допоможе воді нагрітися. Для краще акумуляції тепла накрийте бочку чорної кришкою. Це значно збільшить температуру води, адже на кришку потраплятимуть прямі сонячні промені, які до цього відображалися.
4
Якщо ви любите приймати гарячий душ, і вам необхідно підняти температуру води ще на кілька градусів, ви також зможете цього добитися за допомогою підручних засобів. Для цього навколо бочки необхідно спорудити ящик. Стінку ящика з боку, освітленій сонцем, треба або затягнути поліетиленовою плівкою, або засклити. Неосвітлену же сторону необхідно утеплити з допомогою теплоизолятора. Приміром, її можна засипати тирсою або обернути спіненим пінополіуретаном. Після створення такого «парника», температура води в бочці повинна досягати 60 - 70 градусів, і її навіть доведеться розбавляти холодною водою.