Як організувати мережу в офісі.

Для правильної побудови і налаштування локальної мережі в офісі необхідно враховувати кілька факторів. Найімовірніше, крім комп'ютерів в мережі будуть присутні і інші пристрої, до яких необхідно отримувати доступ.
Вам знадобиться
  • Wi-Fi маршрутизатор, мережевий концентратор.
Інструкція
1
Спочатку уявіть структуру майбутньої мережі. Враховуючи той факт, що мова йде про офісної мережі, в ній напевно будуть присутні принтери. Підключити їх можна як до мережного концентратора, так і до комп'ютерів (залежить від моделі принтера). З'ясуйте, чи будуть до складу майбутньої мережі входити ноутбуки.
2
Якщо мережу буде побудована з використанням всіх перерахованих вище пристроїв, то придбайте Wi-Fi маршрутизатор. Якщо кількість підключаються кабельним методом пристроїв більше, ніж число портів LAN в маршрутизаторі, то придбайте ще мережевий концентратор.
3
Встановіть Wi-Fi маршрутизатор в офісі і підключіть його до мережі змінного струму. З'єднайте з цим пристроєм все комп'ютери та принтери (якщо у таких існує можливість підключення через LAN-порт). Увімкніть будь-який з цих комп'ютерів. Відкрийте браузер. Пропишіть IP-адресу Wi-Fi маршрутизатора в адресний рядок.
4
Перед вами відкриється головне меню налаштувань обладнання. Перейдіть до пункту Internet Setup. Змініть параметри відповідно до рекомендацій провайдера. Обов'язково встановіть пароль для доступу до маршрутизатора і включіть функцію DHCP.
5
Перейдіть в меню Wireless Setup. Вкажіть SSID (Ім'я) майбутньої бездротової мережі і пароль для доступу до неї. Виберіть типи безпеки і радіосигналу. Збережіть налаштування і перезавантажте маршрутизатор.
6
Тепер необхідно налаштувати комп'ютери та принтери, т.к. ноутбуки отримають доступ до інтернету відразу після підключення до бездротової точки доступу.
7
Якщо ви підключили принтер до маршрутизатора, відкрийте його налаштування і задайте для нього статичний (постійний) IP-адресу. Це дуже важливо, бо після кожного включення маршрутизатора цей пристрій буде видавати принтеру нову адресу, що сильно ускладнить доступ до нього.
8
Якщо ж принтер підключений до якогось комп'ютера, то статична адреса необхідно задати для даного ПК. Обов'язково введіть в поля «Основний шлюз» і «Бажаний сервер DNS» IP-адресу Wi-Fi маршрутизатора.