Як запобігти інфаркту.

Інфаркт міокарда - це змертвіння ділянок серця внаслідок недостатнього постачання киснем. Інфаркт виникає через нездатність судин серцевого м'яза проводити кров. У Росії спостерігається великий відсоток загибелі людей з цієї причини.
Інструкція
1
Скоротіть на чверть кількість уживаних жирів від загальної калорійності денного раціону. Спробуйте замінити жири оливковою олією холодного віджиму, оскільки в ньому міститься велика кількість природних антиоксидантів.
2
Віддавайте перевагу рибних страв, так як міститься в рибі жир сприяє розсмоктуванню холестеринових бляшок.
3
Вживайте хліб, спечений з цільного зерна. Додавайте в їжу пшеничні або вівсяні висівки. Клітковина, як показують дослідження, зменшує вірогідність виникнення інфаркту.
4
Віддавайте перевагу зеленому чаю, через високий вмісту антиоксидантів він знижує кількість шкідливого холестерину.
5
Пийте свіжовичавлений апельсиновий сік, оскільки фолієва кислота, що міститься в ньому, знижує ризик виникнення інфаркту. Флавоніди в свіжовичавленому виноградному соку знижують ризик виникнення тромбів.
6
Вживання овочів і фруктів через міститься в них клітковини допоможе запобігти інфаркт.
7
З'їдаючи до 150 грамів на тиждень будь-яких горіхів, ви можете знизити виникнення інфаркту на одну третину.
8
Дуже корисно для зміцнення серцевого м'яза келих червоного вина для людей, які не страждають пристрастю до алкоголю.
9
Лляне насіння, щодня з'їдати в кашах або салатах, сприятливо відіб'ється на роботі серця і, як показують дослідження, запобігає інфаркт в 46% випадків.
10
Їжте селеносодержащіх продукти - м'ясо, печінку, зернові каші. Селен - антиокислювач, він необхідний для роботи серця.
11
Часник захищає стінки судин від пошкодження бляшки холестеринів. Додавайте його в салати, супи.
12
Щодня практикуйте м'язову релаксацію, лежачи на спині протягом 15-20 хвилин, представляючи при цьому, всі ділянки тіла теплими і розслабленими. Виникаючі думки просто відстежуйте, чи не концентруючись на них. Аутотренінг допоможе вам справлятися зі стресами.
13
Ведіть активний спосіб життя. При гіподинамії серцевий м'яз стає млявою і судини перестають бути еластичними. Збільште рухову активність до приємної втоми. Помірні заняття хатха-йогою допоможуть забути про болі в серці.
14
Під впливом токсичних речовин тютюну знижується еластичність капілярів. Відмовтеся від куріння.
15
Хронічна алкогольна інтоксикація позначається недостатньою роботою серця і судин. Слід скоротити прийом алкоголю до розумних меж і відмовитися від зловживання пивом. У любителів великих доз пива виникає «пивне серце», тобто воно втрачає еластичність і здатність добре скорочуватися.
Інфаркт - це гостра форма ішемічної хвороби серця, яка розвивається не відразу. На виникнення даної патології впливає низка негативних причин. Знаючи способи запобігання інфаркту міокарда, можна не допустити критичної ситуації.
Інструкція
1
Контролюйте масу тіла. За рахунок збільшення жирової тканини кількість кровоносних судин зростає і різко збільшує навантаження на серце. Крім цього, надлишкова маса тіла сприяє розвитку цукрового діабету і підвищенню артеріального тиску. Щоб уникнути інфаркту , необхідно визначити індекс маси тіла (вага людини в кілограмах розділити на його зростання в метрах) і прагнути до нормальних показників, які становлять 20-25 кг/м2.
2
Дотримуйтеся дієти. Для попередження інфаркту міокарда потрібно вводити в раціон велика кількість риби, зелених овочів, фруктів, коренеплодів, хліба грубого помелу. Споживання солі необхідно різко обмежити.
3
Займайтеся фізкультурою. Фізичні навантаження ведуть до зниження зайвої ваги, покращують ліпідний обмін, знижують рівень цукру в крові. Регулярна фізична активність сприяє зниженню ризику повторного інфаркту на 30%.
4
Відмовтеся від шкідливих звичок. Куріння часто призводить до ішемічної хвороби серця за рахунок сосудосуживающего дії нікотину. В два рази підвищується ризик виникнення повторного інфаркту міокарда у курців. Відмова від куріння допоможе уникнути інфаркту міокарда.Не допускайте зловживання алкоголем. Алкоголізм погіршує перебіг ішемічної хвороби і сприяє виникненню супутніх захворювань, в тому числі інфаркту міокарда. Можна вживати сухе вино під час їжі в невеликих кількостях.
5
Контролюйте артеріальний тиск. Посилене навантаження на серце дає гіпертонія, яка погіршує прогноз після події інфаркту міокарда. Підвищений артеріальний тиск, до того ж, сприяє прогресуванню атеросклерозу. За призначенням лікуючого лікаря слід нормалізувати тиск за допомогою лікарських препаратів або народних засобів.
6
Уникайте стресових ситуацій. Стрес змушує серцевий м'яз інтенсивно скорочуватися, при цьому відбувається викид великої кількості крові. Постійні стресові ситуації значно підвищують ризик виникнення ішемічної хвороби серця, тому для попередження інфаркту гострих ситуацій слід не допускати.